14
09
2015

S.P.A.M zakończony!

Dodane przez Anna Bogacz 0

W sobotę zakończył się 8 już Przegląd Kina Niezależnego S.P.A.M. Grand Prix przyznano komedii „Dresik” w reżyserii Piotra Matwiejczyka. Były także wyróżnienia.

Przez dwa dni miłośnicy kina niezależnego obejrzeli 15 filmów. Najbardziej do gustu publiczności przypadła komedia Piotra Matwiejczyka „Dresik” i tym samym otrzymała przeglądowe Grand Prix. Wyróżnienia natomiast przypadły filmom pt. „Franek” w reż. Bartka Tryzny oraz „Matka Ziemia” w reż. Piotra Złotorowicza. Zauważono także film dokumentalny „Nóż w wozie” w reż. Vity Drygas. Twórcy konkursowych filmów otrzymali nagrody oraz SPAM-owe statuetki.

Podczas Przeglądu można było także podziwiać efekty pracy młodych adeptów sztuki filmowej, którzy przez dwa dni pod okiem Piotra Żukowskiego, Izabeli Maciuszek i Pawła Sarbinowskiego uczestniczyli w warsztatach filmowych. Pleszewianie mieli okazję kręcić nie tylko spoty, ale i spełnić się aktorsko występując przed kamerą. Warsztaty odbywały się w Centrum Wolontariatu w Pleszewie.

 

foto: Z. Musielak-Rybak, S. Perlińska, “Gazeta Pleszewska”

Podczas 8 Przeglądu Kina Niezależnego S.P.A.M. miały miejsce pokazy premierowe filmów „Malarz” i „Po drugiej stronie”. Był też pokaz specjalny obrazu „Gimbaza” w reż. Piotra Matwiejczyka. Publiczność w podziękowaniu za oddane głosy nagrodzono płytami DVD z filmami „Homo Father” i „Piotrek Trzynastego”.

Filmową imprezę zakończył koncert muzyki afrykańskiej na żywo w wykonaniu zagranicznych gości: Richarda Kobeny z Ghany i Ablaye Badji z Senegalu.

S.P.A.M współorganizował Urząd Miasta i Gminy w Pleszewie oraz pleszewski Dom Kultury.

 

 

 

Wprowadził: Anna Bogacz

Wielkość czcionki
Kontrast