1

Rowerem do plenerowego kina

Jak tanim kosztem wytworzyć prąd, aby obejrzeć film? Przekonają się o tym wszyscy, którzy przyjdą w sobotę do Parku Miejskiego w Pleszewie. Tam, Rowerowe Kino Piknikowe i inne atrakcje.

Napędzanie ekranu kinowego rowerami. 3 września w Parku Miejskim będzie możliwość obejrzeć filmy w nietypowy sposób. Tylko, gdy wyprodukuje się prąd za pomocą specjalnych rowerów. Jest to piknik otwarty dla każdego, jednak organizowany jest w ramach Letniej Szkoły Seniora 2022 dofinansowanej z programu dla Osób Starszych “Aktywni+”. Ideą spotkania jest produkcja prądu przed seniorów i dziadków do filmu dla dzieci oraz rewanżu w postaci jazdy rowerem młodych dla dziadków.

Filmy, które zaplanowano na sobotnie popołudnie to “Ciekawski George”– amerykańskim film animowany, opowiadający o słynnej małpce George oraz “Czekolada”– film z 2000r. oparty na powieści Joanne Harris z 1999r. pt. Czekolada.

Ponadto, przed rozpoczęciem akcji pedałowania i oglądania, na przybywających czekają inne atrakcje. Każdy, kto przyjedzie na wydarzenie rowerem, będzie mógł wziąć udział w konkursie na najbardziej “odjechany” rower. Straż Miejska będzie znakować rowery, Centrum Wspierania Inicjatyw Obywatelskich, Fundacja Animacja oraz wolontariusze przeprowadzą warsztaty tematyczne z quizami, łamigłówkami i zadaniami, a także zorganizują strefę dla dzieci. Na seans filmowy można zabrać ze sobą koce piknikowe i leżaki.

Program spotkania:

16:00-17:00:
-konkurs na najbardziej “odjechany” rower (kat. Junior i Senior)
-znakowanie rowerów ze Strażą Miejską
-warsztaty tematyczne
-strefa dla dzieci
zapisy na rowery uruchamiające kino

17:00-18:30
“Ciekawski George”

19:00-21:00
“Czekolada”

 

Plakat Rowerowego Kina Piknikowego w Parku Miejskim w Pleszewie

plakat konkursu na najbardziej "odjechany" rower odbywającego się podczas piknikowego kiona rowerowego w Parku Miejskim