Ponad pół wieku razem, a kolejne lata przed nimi

Złote Gody to uroczysty Jubileusz, którym pochwalić się mogą nieliczni. Zaczynało się od wspólnych zabaw, spotkań na dworcu, czy potańcówkach. Historia tych małżonków trwa już ponad 50 lat. Teraz pary miały okazję do wspomnień na spotkaniu w Zajezdni Kultury w Pleszewie. W tegorocznych uroczystościach uczestniczyły 63 małżeństwa.

W Zajezdni Kultury w Pleszewie odbyła się tradycyjna uroczystość wręczenia Medali Prezydenta RP Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Otrzymały go pary, które w ubiegłym roku obchodziły Jubileusz 50-lecia zawarcia związku małżeńskiego. W imieniu Prezydenta RP odznaczenia wręczył Burmistrz Miasta i Gminy Pleszew. W ciągu czterech tur medale odebrały 63 pary z terenu Miasta i Gminy Pleszew. To dla nas ogromny zaszczyt – mówili odznaczani małżonkowie.

Uroczystość była również okazją do wspomnień z lat, kiedy małżonkowie się poznawali i rozpoczynali wspólne życie. Poznaliśmy się na zabawie. Byłem tam z kolegą. Zobaczyliśmy dwie panie i postanowiliśmy do nich zagadać. Tak zaczęła się nasza historia – mówił jeden z małżonków. To była miłość od pierwszego wejrzenia. Gdy ją zobaczyłem na zabawie od razu przykuła mój wzrok i wiedziałem, że to ta jedyna – opowiadał kolejny z Jubilatów.

Historii przewinęło się wiele. Część par zgromadzonych na sali, jak się okazało, mogła się spotkać w dniu swoich ślubów w Urzędzie Stanu Cywilnego, ponieważ zawierali związek tego samego dnia w podobnych godzinach. Jubilaci chętnie wracali myślami do tamtego dnia i opowiadali, jak wiele od tego czasu się zmieniło, dzieląc się życiowym doświadczeniem.

Pary świętujące Złote Gody w Zajezdni Kultury w Pleszewie.

Pary świętujące Złote Gody w Zajezdni Kultury w Pleszewie.

Pary świętujące Złote Gody w Zajezdni Kultury w Pleszewie.

Pary świętujące Złote Gody w Zajezdni Kultury w Pleszewie.