Pleszew w ekologicznym ebooku

W minionym roku Pleszew wziął udział w dużej ekologicznej akcji „Czyste, Zielone Miasta” Stowarzyszenia Program Czysta Polska. O efektach wydarzenia oraz działaniach miasta na rzecz ochrony środowiska można przeczytać w nowym ebooku wydanym przez stowarzyszenie.

Projekt „Czyste, Zielone Miasta” to akcja organizowana przez Stowarzyszenie: Program Czysta Polska w wielu miastach w Polsce. Na mapie akcji organizowanych w jego ramach znalazł się w minionym roku Pleszew. Piknik ekologiczny zorganizowany z okazji Światowego Dnia Roweru na Stadionie Miejskim w Pleszewie był okazją do promowania ekologii, ochrony środowiska oraz zdrowego stylu życia.

W akcjach toczących się na Miasteczku Ruchu Drogowego, Stadionie Miejskim, Hali Sportowej oraz Parku Leśnym „Planty” udział wzięli przedszkolaki i uczniowie szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych z terenu Miasta i Gminy Pleszew. W towarzystwie przedstawicieli służb mundurowych, Lasów Państwowych oraz pracowników UMiG w Pleszewie poznawali zasady bezpieczeństwa drogowego, odbyli warsztaty ekologiczne, wspólnie posprzątali najbliższe otoczenie oraz park „Planty”, a zwieńczeniem było sadzenie 200 buków na terenie stadionu.

Stowarzyszenie podsumowało właśnie pierwszą edycję projektu i zebrało akcje organizowane we wszystkich miastach w swoim ebooku zatytułowanym: „Czyste, Zielone Miasta w Polsce”. Jednym z nich jest Pleszew. Mamy nadzieję, że ten ebook, katalog będzie dla odbiorców zarówno ciekawą lekturą, jak i inspiracją do proekologicznych działań oraz odwiedzenia tych wyjątkowych – czystych i zielonych miast. Jest to prawdziwa kopalnia pomysłów i inspiracji do działania na rzecz planety, które inne miasta mogą wdrożyć także w swoim otoczeniu. Pokazujemy także dokładny przebieg akcji w poszczególnych miejscowościach oraz efekt naszych działań – mówi Agata Grabowska, koordynator projektu „Czyste, Zielone Miasta”.

Darmowy e-book można pobrać TUTAJ. Zachęcamy do wyruszenia w tą niezwykłą zieloną podróż.