Piknik na rynku z Amazonkami

Badamy nie tylko Mamy – pod tym hasłem pleszewskie Amazonki zorganizują akcję dotyczącą profilaktyki raka piersi. Na pleszewskim Rynku zbadają poziom cukru, ciśnienia, a przede wszystkim pokażą jak samodzielnie kontrolować swoje zdrowie.

Dzień Matki to idealna okazja, aby uświadomić właśnie matkom, ale i nie tylko – jak ważna jest profilaktyka i troska o swoje zdrowie. Aby zachęcić kobiety do regularnych badań, które są ważnymi elementami profilaktyki i wczesnego wykrywania raka piersi, pleszewskie Amazonki organizują mityng dotyczący profilaktyki raka piersi. Akcja wystartuje na Rynku 26 maja w piątek o godzinie 12:00 i potrwa do godziny 15:00.

Podczas wydarzenia przeprowadzona zostanie nauka badania na modelu piersi, możliwe będą konsultacje z lekarzem, a oprócz tego będą wykonywane darmowe badania poziomu cukru i ciśnienia. Przez cały czas trwania wydarzenia na płycie Rynku obecne będą Amazonki, które podzielą się z uczestnikami swoimi doświadczeniami. Warto odwiedzić tego dnia pleszewski Rynek, zabrać ze sobą bliskie osoby i dowiedzieć się w jaki sposób dbać o swoje zdrowie – zachęcają organizatorzy. Wydarzenie jest przeznaczone dla wszystkich w każdym wieku, ponieważ troska o siebie i swoje zdrowie jest ważna na każdym etapie życia.

Plakat wydarzenia organizowanego na pleszewskim rynku przez Pleszewski klub "Amazonki" dotyczącego profilaktyki raka piersi.