14
09
2015

Pacanowice najlepsze!

Dodane przez Anna Bogacz 0

Siedem drużyn rywalizowało podczas jubileuszowego Turnieju Wsi i Osiedli Miasta i Gminy Pleszew. Sztafeta z koszem jajek, bieg z taczką czy toczenie opony to tylko niektóre z konkurencji, w których musieli wykazać się zawodnicy.

Dotychczas Turniej Wsi i Osiedli odbywał się w lipcu. Jubileuszową 10 edycję przeniesiono na wrzesień. Nie zmieniło się jednak miejsce, więc 13 września w niedzielne przedpołudnie na płycie boiska Stadionu Miejskiego w szranki stanęło 7 drużyn. Większość to sołectwa: Marszew, Pacanowice, Lenartowice, Kowalew, Grodzisko, Suchorzew, ale nie zabrakło reprezentacji Osiedla nr 2 z przewodniczącym Karolem Szehyńskim na czele. Było o co walczyć, bo nagrodami były czeki na całkiem spore sumy pieniędzy.

By jednak je zdobyć i znaleźć się na podium, trzeba było nie lada wysiłku, sprytu, szybkości, a czasem nawet skupienia. Zawodnicy musieli pokonać 7 konkurencji: sztafetę z koszem jajek 8×50 m, bieg na nartach pięcioosobowych, jazdę z taczką, trzymanie worka 50 kg nad głową, kręciołę (czyli najprostszą drogą do mety), a także konkurencję rodzinną czyli sztafetę z toczeniem opony. Była także rywalizacja wśród kobiet w rzucie mopem.

Najlepszymi okazali się mieszkańcy Pacanowic i otrzymali czek na kwotę 1500 zł. Drużyna pod dowództwem sołtysa Tadeusza Woźnego wygrała po raz pierwszy w historii Turnieju. Zaraz za nią uplasowała się drużyna z Lenartowic  z czekiem na 1200 zł. Trzecie miejsce natomiast zajął Suchorzew i otrzymał czek na kwotę 1000 zł. Nagrody finansowe otrzymała jednak każda drużyna biorąca udział w Turnieju.

Nagrody wręczył burmistrz Marian Adamek i Jego zastępca Arkadiusz Ptak.  Organizatorami Turnieju byli Spółka Sport Pleszew oraz Urząd Miasta i Gminy w Pleszewie.

foto: Szczepan Wojtczak

 

 

Wprowadził: Anna Bogacz

Wielkość czcionki
Kontrast