Od 5 stycznia linia PL1 i PL2 kursuje według nowego rozkładu jazdy

Informujemy, że od dziś linia PL1 i PL2 kursuje według nowego rozkładu jazdy. Na trasie przejazdu pojawiły się nowe przystanki:

-na ulicy Piaski (koło Domu Brata Alberta),

-na skrzyżowaniu ulicy Polnej i Wschodniej (koło nowej siedziby Przedsiębiorstwa Komunalnego),

-na ulicy Chopina.

W chwili obecnej trasa linii PL1 biegnie w kierunku Zielonej Łąki następnie szpitala i centrum. Autobus z ulicy Gdańskiej pojedzie prosto w ulicę Wieniawskiego następnie poprzez ulicę Chopina i Moniuszki wróci na ulicę Marszewską.  Autobus nie będzie się już zatrzymywał na ulicy Niepodległości, gdyż jedzie prosto ulicą Kaliską do końca wjeżdżając na drogę krajową nr 11, następnie ulicę Wschodnią, Piaski i wjeżdża na Cmentarz Komunalny.

Autobus linii PL 2 wyjeżdżając z Cmentarza Komunalnego kieruje się w stronę ulicy Piaski następnie Wschodniej i analogicznie jak w przypadku trasy PL 1 jedzie drogą krajową a następnie ulicą Kaliską do centrum. Na ulicy Marszewskiej zatrzymuje się na przystanku przy blokach a następnie jedzie ulicą Moniuszki, Chopina i Gdańską w kierunku szpitala, osiedla Reja, Osiedla Mieszka I, Osiedla Wojska Polskiego i Zielonej Łąki do Cmentarza Komunalnego.

Od 01.01.2022 r. na prośbę wielu mieszkańców zmienia się również taryfa opłat. Bilet jednorazowy zarówno ulgowy jak i normalny będzie obowiązywał przez 60 minut.

Kliknij tutaj, aby pobrać nowy rozkład jazdy (exel)

 

Anna Skibińska – Kierownik Wydziału Gospodarki Komunalnej UMiG