Niezwykła wystawa w ratuszu

Czołowe polskie fotografki uwieczniły rok 2022 na wspaniałych fotografiach. Ich dzieła opisują „Wysokie Obcasy”, czy Polskie Radio Czwórka. Teraz przyjechały w formie wystawy do pleszewskiego ratusza.

Projekt Polish Women Photographers to inicjatywa stworzona w celu promowania i prezentowania polskich fotografek oraz inspirowania ich do dalszej twórczości. Jednym z większych projektów jest trwający „Rok 2022 w obiektywach polskich fotografek”, którym jest wystawa kilkudziesięciu różnorodnych fotografii. Na zakończenie każdego roku rozsiane po całym świecie polskie fotografki przesyłają do projektu ten najważniejszy ich zdaniem kadr. Każda z fotografek wybiera kadr, w którym zatrzymał się dla niej świat lub zamknęło wszystko to, co było w minionym roku najważniejsze – wyjaśnia Iwona Suszycka z Polish Women Photographers.

Wystawa fotograficzna przenosi się z miejsca w miejsce wędrując po całej Polsce. Po Warszawie i Gdańsku dotarła do pleszewskiego ratusza, gdzie otwarcia dokonały przedstawicielki twórców projektu. Fotografie 77 rozsianych po całym świecie autorek wypełniły korytarze Urzędu Miasta i Gminy w Pleszewie, aby zachwycać, skłaniać do kontemplacji, a nawet szokować.

Wystawa opisywana była w tygodniku Wysokie Obcasy, prezentowana w audycjach radiowych Polskie Radio 24 – Głębia Ostrości i Polskie Radio Czwórka – Stacja Kultury oraz na łamach profili otwartych Polskiego Związku Artystów Fotografików. Dzieła są różnorodne i wywołują różne odczucia i emocje, dlatego najlepiej ogląda się je w samotności, do czego serdecznie zachęcam – mówi Anna Bogacz, rzecznik prasowy UMiG w Pleszewie. Wystawa dostępna jest dla zwiedzających do 5 grudnia 2023 roku codziennie w godzinach pracy urzędu.