Ziemia czyli kolejna część programu “Ekolega”. Zobacz zdjęcia z festynu. Duża frekwencja
14
05
2019

Ziemia czyli kolejna część programu “Ekolega”. Zobacz zdjęcia z festynu. Duża frekwencja

Dodane przez M. Konieczny 0

Co można otrzymać z przetworzonych butelek PET i jakim gatunkom zwierząt w Polsce grozi zagłada z powodu ludzkiego bałaganiarstwa? Tego między innymi można było się dowiedzieć podczas kolejnego pikniku w ramach programu „Ekolega”.

 

Teren Przedsiębiorstwa Komunalnego – bo to tu odbył się piknik pod hasłem „Ziemia”, odwiedziły setki pleszewian. Podczas gdy ponad 200 młodych uczestników brało udział w zadaniach i zbierało punkty, dorośli mogli zapoznać się z infrastrukturą siedziby PK przy ulicy Fabrycznej.

 

Aby zdobyć kolejną naklejkę w ramach miejskiego programu „Ekolega” należało zaliczyć szereg zadań związanych z zasadami segregacji odpadów, recyclingiem, ochroną przyrody. Ciekawa była również prezentacja produktów, które można otrzymać np. z przetworzonych plastikowych butelek, czy miedzi wyjętej z kabli elektrycznych.

 

Dodatkowo, pierwsze 100 osób które przyniosło po cztery plastikowe butelki, dostało ekologiczne torby na zakupy.

 

Obsługę kadrową festynu zapewniła Fundacja Animacja oraz 20 wolontariuszy z Lokalnego Centrum Wolontariatu i Senioralnego Centrum Wolontariatu.

 

Partnerami Urzędu Miasta i Gminy przy organizacji festynu były: PK Pleszew, Świetlica Pleszew Centrum Wolontariatu, Fundacja Animacja, Senioralne Centrum Wolontariatu w Pleszewie, Dom Kultury w Pleszewie, Firma Delta, Fundacja im. Świętej Królowej Jadwigi

 

Wprowadził: M. Konieczny

Wielkość czcionki
Kontrast