Zgłoś zadanie do Budżetu Obywatelskiego
13
06
2018

Zgłoś zadanie do Budżetu Obywatelskiego

Dodane przez Anna Bogacz 0

Do 30 czerwca można zgłosić propozycje zadań do realizacji z Budżetu Obywatelskiego na 2019. Wniosek musi posiadać listę poparcia. Do dyspozycji jest pół miliona zł na zadania inwestycyjne oraz pozainwestycyjne, w tym młodzieżowe.

 

To już piąta edycja Budżetu Obywatelskiego Miasta i Gminy Pleszew. Znów do dyspozycji mieszkańców została oddana kwota pół miliona złotych, z czego 400 tys. przeznaczone jest na zadania inwestycyjne oraz 90 tys. na zadania pozainwestycyjne. Z tej ostatniej puli 10% czyli kwota 10 tys. zł przeznaczona jest do dyspozycji młodzieży w ramach Młodzieżowego Budżetu Obywatelskiego. To młodzież między 15 a 18 rokiem życia będzie mogła zgłaszać swoje pomysły i tylko ona na nie głosować. – Był to postulat Młodzieżowej Rady Miejskiej Pleszewa. Młodzi ludzie chcieli mieć swój udział w tworzeniu życia społecznego swojego Miasta i Gminy, a my im to umożliwiamy – tłumaczy Arkadiusz Ptak, zastępca Burmistrza MiG Pleszew.

 

Każdy złożony wniosek musi posiadać listę poparcia mieszkańców. W przypadku zadań inwestycyjnych jest to 100 podpisów, pozainwestycyjnych i młodzieżowych natomiast – po 50 podpisów.

 

Po formalnej akceptacji wniosków, nastąpi ich publiczna prezentacja. Każdy wnioskodawca będzie musiał w ciągu 5 minut w dowolnej formie przedstawić swój pomysł. – Chodzi o to, by każdy mieszkaniec miał szansę zapoznać się z wnioskiem przed głosowaniem i zapytać o szczegóły – tłumaczy Anna Bogacz, rzecznik prasowy UMiG w Pleszewie.

 

Wnioski można składać do 30 czerwca. Głosowanie potrwa od 1 sierpnia do 15 września br.

 

Wszystko o Budżecie Obywatelskim Miasta i Gminy Pleszew na www.pleszew.budzet-obywatelski.org

Wprowadził: Anna Bogacz

Wielkość czcionki
Kontrast