Zgłoś kandydata do tytułu Pleszewianin Roku!
14
12
2017

Zgłoś kandydata do tytułu Pleszewianin Roku!

Dodane przez Anna Bogacz 0

Plebiscyt „Pleszewianin Roku” organizowany jest przez władze samorządowe MiG Pleszew. Dotychczas laureata wybierała Kapituła składająca się z jej szefa czyli Przewodniczącego Rady Miejskiej w Pleszewie, Burmistrza Miasta i Gminy Pleszew oraz wszystkich utytułowanych osób z lat poprzednich. Dwa lata temu do współpracy dołączyły lokalne tygodniki: „Gazeta Pleszewska” i „Życie Pleszewa”. Za ich pośrednictwem głos mogą oddawać wszyscy mieszkańcy. Pleszewianinem Roku zostaje kandydat, który uzyska największą liczbę głosów sumując głosowanie Kapituły i czytelników.

 

 

Zachęcamy wszystkich do zgłaszania kandydatów do tytułu. Może nim być zarówno osoba indywidualna, jak i nieformalna grupa osób, instytucja, firma, klub lub organizacja pozarządowa. Ponadto kandydat lub kandydaci nie muszą mieszkać lub działać na terenie Miasta i Gminy Pleszew, a na ich rzecz. Plebiscyt jest okazją do pokazania i uhonorowania osób, którzy aktywnie – zawodowo i społecznie – wpływają na poprawę życia wszystkich mieszkańców Ziemi Pleszewskiej. – Kandydatami powinny być osoby, które posiadają misję zmieniania świata na lepsze w różnych dziedzinach życia: począwszy od gospodarki, przez edukację, ochroną środowiska, zdrowie, po życie kulturalne i rozrywkę. Dlatego każdego roku wśród nominowanych do tytułu są społecznicy, pasjonaci, ludzie zmieniający miejsca, w których żyjemy – tłumaczy Olgierd Wajsnis, przewodniczący Rady Miejskiej w Pleszewie i szef Kapituły Plebiscytu.

 

 

Kandydata może zgłosić każdy. Trzeba to jednak zrobić do końca tego roku. Kandydaturę wraz z uzasadnieniem należy dostarczyć do sekretariatu Kapituły czyli do Biura Rady Miejskiej w ratuszu lub do redakcji „Gazety Pleszewskiej” przy ul. Słowackiego albo „Życia Pleszewa” przy ul. Kaliskiej. Co ważne, kandydat musi wyrazić zgodę na kandydowanie. Dla ułatwienia Regulamin zawiera formularz zgłoszeniowy.

 

 

W pierwszych dniach stycznia Kapituła Plebiscytu wybierze ścisłą dziesiątkę kandydatów, która zostanie poddana pod głosowanie. To z kolei ruszy po 8 stycznia 2017 r. na portalach internetowych lokalnych tygodników.

 

 

Ogłoszenie wyników i wręczenie tytułu „Pleszewianin Roku 2017” odbędzie się na koniec stycznia w kinie HEL podczas „Spotkania Noworocznego 2018”. Poznamy wówczas także Biznesmena Roku nadawanego przez Pleszewską Izbę Gospodarczą, Rolnika-Ogrodnika Roku przyznawanego przez Powiatową Izbę Rolniczą w Pleszewie oraz Rzemieślnika Roku, którego wybiera Cech Rzemiosł Różnych w Pleszewie.

Wprowadził: Anna Bogacz

Wielkość czcionki
Kontrast