Zapraszamy na 5. urodziny Parku Wodnego!
17
10
2017

Zapraszamy na 5. urodziny Parku Wodnego!

Dodane przez Anna Bogacz 0

Park Wodny „Planty” ma już pięć lat. To okazja nie tylko do świętowania, ale i wspomnień. Z okazji urodzin na klientów czekają atrakcje.

 

W październiku 2012 r. Park Wodny „Planty” został uroczyście oddany do użytku. Od tego momentu aż do dziś odwiedziło go niemal 700 klientów.  – Najlepsze miesiące to wbrew pozorom lipiec i sierpień. Wtedy z basenów korzysta miesięcznie ok. 14 tys. osób. Rekord dnia w ubiegłym roku to 484 osoby – wyliczał podczas konferencji prasowej Bartosz Oleksy – prezes spółki Sport Pleszew.

 

Liczby są dowodem, że inwestycja była oczekiwana przez mieszkańców Pleszewa. – Budowa jest efektem konsultacji z mieszkańcami i radnymi. Rozpoczęliśmy działania, złożyliśmy wniosek o dofinansowanie z WRPO, który niestety odrzucono z powodu niespełnienia wymogów. Odwołaliśmy się od tej decyzji do ministra. Wniosek rozpatrzono po raz kolejny i znaleźliśmy się na pierwszym miejscu listy rezerwowej, ale niestety nie było pieniędzy. Postanowiliśmy jednak budowę rozpocząć i powołaliśmy spółkę Sport Pleszew – wspomina Burmistrz Marian Adamek.

 

A łatwo nie było. Budowa realizowana była zgodnie z planem dopóty, dopóki nie zaczęły docierać niepokojące sygnały, że wykonawca zamierza ogłosić bankructwo. – Dotarła do nas wiadomość, że wykonawca na miesiąc przed zakończeniem budowy zamierza ogłosić upadłość. Dzięki reakcji ówczesnego prezesa spółki Eugeniusza Małeckiego ustanowiliśmy inwestora zastępczego i budowa trwała nadal – mówi Burmistrz. Po dwóch latach obiekt został oddany do użytku. Koszt budowy to ponad 27 mln zł, z czego 8,5 mln to dofinansowanie unijne, 1,6 mln dotacja z Ministerstwa Sportu i Turystyki, natomiast kwota 4,9 to odzyskany podatek VAT. Warto podkreślić, że Pleszewski aquapark  jest jednym tego typu obiektem w Wielkopolsce, który na budowę dostał dofinansowanie unijne.

 

Park Wodny „Planty” dziś ma bardzo szeroką propozycję dla mieszkańców i gości. Z basenu korzystają uczniowie szkół Miasta i Gminy Pleszew, którzy uczą się pływać w ramach lekcji wychowania fizycznego, a także z Gminy Gołuchów. Ponadto funkcjonuje program dotowany z budżetu państwa pn. „Umiem pływać”, z którego korzystają uczniowie klas III szkół podstawowych z całego powiatu pleszewskiego oraz gmin Ostrów Wlkp., Blizanów i Piotrów. Jest sekcja pływacka oraz zajęcia dla Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Prężnie działa także Akademia Sportu i Przygody, która organizuje półkolonie letnie i zimowe dla najmłodszych. Do tej pory skorzystało z tej formy zajęć ponad 4,5 tys. dzieci. Ogromną popularnością cieszy się także kręgielnia bowlingowa.

 

Corocznie w Parku Wodnym „Planty” odbywają się zawody pływackie i inne wodne inicjatywy. Aquapark jest stałym punktem, gdzie rozgrywane są dyscypliny w ramach Olimpiady Sportowej PPL. Ponadto włącza się w inicjatywy ogólnopolskie, m.in. w Nocny Maraton Pływacki Otyliada.

 

– Organizujemy urodzinowy weekend, bo chcemy podziękować naszym klientom, bez których nie byłoby sukcesu – mówi Bratosz Oleksy, szef spółki Sport Pleszew. I tak od piątku 20 października aż do poniedziałku 23 października wstęp do Parku Wodnego – baseny i strefa SPA – kosztować będzie jedynie 5 zł, a w szafkach będą niespodzianki. Na stałych klientów czeka ekstra doładowanie karnetów – 25 zł za każde doładowanie za 100 zł. Ponadto wśród wszystkich, którzy w tym czasie odwiedzą obiekt rozlosowane zostaną karnety całoroczne. W sobotę swoje możliwości zaprezentuje sekcja pływacka, która przepłynie urodzinowy dystans 5 km. W niedzielę natomiast super impreza na basenie czyli kule wodne, animacje i atrakcje dla najmłodszych.

 

Urodziny świętuje także Atlas Fitness Club, który działa od samego początku w Parku Wodnym „Planty”. Będzie tort urodzinowy, atrakcyjne ceny karnetów oraz sportowa rywalizacja.

 

Szczegóły na plakacie!

Wprowadził: Anna Bogacz

Wielkość czcionki
Kontrast