Zapisz dziecko do przedszkola!
03
02
2021
Na zdjęciu: dzieci przedszkolne siedzące przy stołach w czasie zajęć

Zapisz dziecko do przedszkola!

Dodane przez M. Konieczny 0

8 lutego rusza rekrutacja dzieci do przedszkoli prowadzonych przez Miasto i Gminę Pleszew. Sprawdź szczegóły!

 

Rekrutacja rozpocznie się w poniedziałek 8 lutego. Oto zasady dotyczące zapisanie dziecka do przedszkola.

– rodzice, którzy przedłużają wychowanie przedszkolne swoich dzieci w kolejnym roku szkolnym, muszą złoży deklarację  w swoim przedszkolu do 15 lutego,

– rodzice, którzy po raz pierwszy zapisują malucha do przedszkola, muszą złożyć wniosek w formie elektronicznej w terminie od 22 lutego do 8 marca do godz. 12.00. Specjalna platforma internetowa zostanie uruchomiona w dniu rozpoczęcia rekrutacji na stronach www wszystkich przedszkoli prowadzonych przez MiG Pleszew. Postępowanie uzupełniające trwać będzie od 16 do 30 kwietnia. Do wniosku należy dołączyć dokumenty potwierdzające spełnianie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym.

Po 29 marca komisja rekrutacyjna poda do publicznej wiadomości listę dzieci zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych. Do 7 kwietnia natomiast rodzice kandydatów będą zobowiązani potwierdzić pisemnie wolę przyjęcia dziecka do przedszkola. Ostateczne wyniki rekrutacji zostaną podane 9 kwietnia, a w przypadku postępowania uzupełniającego – 2 czerwca.

Szczegóły: Wydział Edukacji UMiG w Pleszewie, tel. 62 7428 311 oraz sekretariaty szkół i przedszkoli.

Wprowadził: M. Konieczny

Wielkość czcionki
Kontrast