Wystartował złomowy plener
09
07
2019

Wystartował złomowy plener

Dodane przez Anna Bogacz 0

Po raz dziewiąty rozpoczął się w Pleszewie Plener Rzeźbiarski im. Mariana Bogusza „Złom Art”. Przez kilka dni studenci Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu tworzyć będą rzeźby ze stali złomowej.

 

Oficjalnie plener rozpoczął się w poniedziałek 8 lipca. Do Pleszewa przyjechało pięcioro studentów kierunku rzeźby na wrocławskiej ASP: Angelika Tamkun, Alicja Wałaszek, Faustyna Jałosińska, Michał Szumlas i Kacper Atłasik. Opiekunem i prowadzącym studentów jest Paweł Czekański – asystent w Katedrze Technik Rzeźbiarskich.

 

Przez najbliższe dni w firmie „Delta” skupującej złom młodzi artyści będą tworzyć rzeźby ze stali złomowej, z elementów znalezionych na złomowisku. Efekty ich pracy można będzie oglądać od soboty 13 lipca na pleszewskim Rynku, gdzie instalacje będą wystawione.

 

Plener Rzeźbiarski im. Mariana Bogusza „Złom Art” odbywa się w Pleszewie po raz dziewiąty. To jedyny w Polsce plener dla studentów, podczas którego pracuje się ze złomem. Pomysł zrodził się w głowie Mariusza Plucińskiego – współwłaściciela pleszewskiej firmy „Delta”, który zaangażował w powołanie do życia inicjatywy Urząd Miasta i Gminy w Pleszewie, Dom Kultury i wrocławską ASP. Z ramienia uczelni od początku plener tworzą Anna Bujak i Magda Grzybowska.

Wprowadził: Anna Bogacz

Wielkość czcionki
Kontrast