Wyremontuj i mieszkaj jak długo chcesz
28
09
2020
Budynek, który będzie remontowany

Wyremontuj i mieszkaj jak długo chcesz

Dodane przez M. Konieczny 0

Kolejny, nowy program mieszkaniowy w Pleszewie. Tym razem wkład w remont mieszkań komunalnych będzie rozliczany w czynszu.

 

Podobnie jak w innych miastach, w Pleszewie również nie wszystkie mieszkania komunalne są w stanie umożliwiającym zamieszkanie. I właśnie na te zasoby znaleziono sposób. – Regularnie będziemy przedstawiać listę mieszkań „do wzięcia”. Zasada jest prosta: potencjalny najemca jako pierwszą podpisuje umowę na remont, która określa zakres prac oraz koszty. Po zakończeniu modernizacji zawiera bezterminową umowę najmu, a jego wkład odliczany jest z czynszu. Zwracamy w ten sposób koszty materiałów – tłumaczy rzecznik prasowy Urzędu Miasta i Gminy Anna Bogacz.

 

Na ostatnio opublikowane ogłoszenie dotyczące siedmiu mieszkań, zgłosiło się dużo więcej chętnych. Kryteria wyboru dotyczą nie tylko zakresu deklarowanych prac. Przede wszystkim chodzi o sytuację rodzinną.  – Zamieszkująca w jednym pokoju samotna mama z trójką dzieci z większym prawdopodobieństwem otrzyma nowe mieszkanie, niż osoby w lepszej sytuacji mieszkaniowej – podaje przykład rzecznik.

 

Podpisano już dwie takie umowy. Wśród nich jest wyjątkowy budynek. Chodzi o przedwojenny dom zarządcy podpleszewskiego majątku ziemskiego.

Budynek, który będzie remontowany

Wymagająca remontu dawna siedziba zarządcy majątku ziemskiego na Maliniu już znalazła nowego lokatora.

Wprowadził: M. Konieczny

Wielkość czcionki
Kontrast