Wybierz Pleszewianina Roku!
15
01
2019

Wybierz Pleszewianina Roku!

Dodane przez Anna Bogacz 0

Ruszył plebiscyt „Pleszewianin Roku 2018”. Mieszkańcy mogą już oddawać głosy na swojego kandydata. Jest ich dziesięcioro. Oto ich sylwetki w kolejności alfabetycznej:

 

Dominikanki z Broniszewic

Siostry, które zna cała Polska. Swoim ogromnym zaangażowaniem i poświęceniem doprowadziły do budowy Domu Chłopaków dla swoich niepełnosprawnych podopiecznych, dając im tym samym godne warunki do życia i rehabilitacji.

Artur Kowalski

Od lat angażuje się w życie kulturalne Pleszewa. W ubiegłym roku m.in. zainicjował i był głównym organizatorem koncertów letnich na Rynku. W wielu wziął też udział jako muzyk.

Sławomir Moch

Dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Pleszewie. W 2018 roku doprowadził do rozbudowy szkoły o salę koncertową wyposażoną w wysokiej klasy instrumenty.

OSP Pleszew

Angażuje się w działalność społeczną i prewencyjną w czasie wydarzeń organizowanych na terenie Miasta i Gminy Pleszew.Za swą aktywność strażacy są doceniani i wyróżniani przez Związek Ochotniczych Straży Pożarnej RP.

Miłosz Pawlak

Najbardziej aktywny pleszewski wolontariusz. W 2018 roku w ramach Lokalnego Centrum Wolontariatu przepracował aż 178 godzin!

Lucyna Roszak

Liderka Lokalnego Centrum Wolontariatu, a także powstałego w ubiegłym roku Senioralnego Centrum Wolontariatu. Dba o społeczną aktywność mieszkańców powiatu. W 2018 roku prowadzone przez nią Lokalne Centrum Wolontariatu zdobyło pierwszą nagrodę w wojewódzkim konkursie ,,Barwy Wolontariatu” w kategorii zespołowej.

Ewa Siekierska

Inicjatorka i współorganizatorka Pleszewskiej Senioriady, od trzech lat koordynuje zmagania w ramach Powiatowej Olimpiady Senioralnej.

Magdalena Sobczak

Fotografka, podróżniczka i pasjonatka. Ma na swoim koncie, m.in. udział w międzynarodowym projekcie Bike Jamboree Rowerowej Sztafecie Dookoła Świata, w czasie której jako członek pięcioosobowego etapu 8 (Rosja-Mongolia), przejechała zimą na rowerze 1200 km, spędzając święta Bożego Narodzenia za drutem kolczastym na granicy rosyjsko-mongolskiej.

Piotr Świderski i Przemysław Konopczyński

Organizatorzy Pleszewskich Spotkań Kolekcjonerskich, które co roku do hali sportowo-widowiskowej przyciągają pasjonatów z powiatu pleszewskiego i nie tylko.

Marcin Wegner

Pracownik socjalny z zawodu i powołania. W ubiegłym roku wyróżniony przez Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej za wkład w rozwój innowacyjnych form pomocy osobom bezdomnym.

Głosowanie odbywa się za pomocą lokalnych tygodników: Gazety Pleszewskiej i Życia Pleszewa. Obie gazety uruchomiły system sms, w Życiu Pleszewa dodatkowo można głosować wypełniając kupon zamieszczony w gazecie.

 

Czas na głosowanie upływa 29 stycznia 2019 r. Następnie głosy czytelników i internautów zostaną zsumowane z głosami Kapituły Konkursu i zostanie wybrany Pleszewianin Roku 2018.

 

Uroczyste ogłoszenie wyników oraz wręczenie tytułu nastąpi 8 lutego podczas Spotkania Noworocznego w kinie HEL.

 

Regulamin dostępny w siedzibie redakcji oraz biurze kapituły w ratuszu.

Wprowadził: Anna Bogacz

Wielkość czcionki
Kontrast