Wspólna Wigilia w Domu Parafialnym
18
12
2017

Wspólna Wigilia w Domu Parafialnym

Dodane przez Anna Bogacz 0

W tym roku do wspólnego stołu w Domu Parafialnym zasiadło około 300 osób. Tradycyjnie także jednym z gości szczególnych jest Ordynariusz Diecezji Kaliskiej Edward Janiak.

 

Tradycyjnie wspólna wigilia rozpoczęła się od jasełek w wykonaniu uczniów z Zespołu Szkół Publicznych nr 1 w Pleszewie. Oficjalnie wieczerzę zainaugurował Arkadiusz Ptak – zastępca burmistrza MiG Pleszew, który nie tylko podziękował wszystkim zaangażowanym w przygotowanie wigilii, ale i życzył jej uczestnikom przede wszystkim, by byli szczęśliwymi ludźmi mimo przeciwności losu i życiowych trudności. W spotkaniu uczestniczyli tradycyjnie proboszczowie wszystkich pleszewskich parafii: Słowo Boże skierował do zebranych ks. prałat Henryk Szymiec, życzenia świąteczne złożył ks. kanonik Krzysztof Grobelny, natomiast opłatki i świąteczne potrawy poświęcił ks. kanonik Tadeusz Pietrzak.

 

Nie zabrakło wizyty Św. Mikołaja, w rolę którego tradycyjnie wciela się corocznie Włodzimierz Grobys – radny Rady Miejskiej w Pleszewie.

 

Każdy uczestnik spotkania otrzymał świąteczną paczkę żywnościową.

 

Wigilijni goście mieli okazję także obejrzeć film podsumowujący całoroczne pleszewskie obchody Roku Św. Brata Alberta.

 

Wigilia zakończyła się wspólnym kolędowaniem, któremu przewodniczył chór Schroniska Św. Brata Alberta w Pleszewie pod okiem Doroty Żychlewicz.

 

W organizację Wigilii dla osób bezdomnych i samotnych corocznie angażuje się wiele instytucji, szkół oraz prywatnych przedsiębiorców. Głównymi organizatorami są: Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Pleszewie, Towarzystwo Pomocy im. Św. Brata Alberta Koło Pleszewskie, Akcja Katolicka przy parafii p.w. Ścięcia Św. Jana Chrzciciela z Kryspinem Kuberką na czele oraz Urząd Miasta i Gminy w Pleszewie. Dzielnie przedsięwzięcie wspierają uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Przyrodniczo-Politechnicznych w Marszewie, pleszewski Dom Kultury oraz prywatni przedsiębiorcy, którzy chętnie dzielą się tym, co mają – wspierają organizację finansowo lub w postaci darów. W tym roku dzielnie pomagali także pleszewscy Harcerze ze Związku Drużyn ZHP Pleszew im. A. Rymarczyka pod dowództwem Sławomiry Madalińskiej.

 

Wprowadził: Anna Bogacz

Wielkość czcionki
Kontrast