Wigilia z organizacjami pozarządowymi
14
12
2017

Wigilia z organizacjami pozarządowymi

Dodane przez Anna Bogacz 0

W Wigilii z organizacjami pozarządowymi uczestniczyli nie tylko ich prezesi lub przedstawiciele, ale także szefowie Ochotniczych Straży Pożarnych Gminy Pleszew oraz osoby, które nie są zrzeszone w stowarzyszeniach, klubach, towarzystwach czy fundacjach, ale cyklicznie i efektywnie działają na rzecz lokalnej społeczności, np. prezesi i dyrygenci pleszewskich chórów. Wieczerza była okazją, by im za to właśnie serdecznie podziękować. Zastępca Burmistrza Arkadiusz Ptak podkreślał przede wszystkim wagę organizacji pożytku publicznego w życiu mieszkańców Miasta i Gminy Pleszew. Dzięki współpracy udaje się zrealizować szereg projektów o charakterze kulturalnym, edukacyjnym, ekologicznym, zdrowotnym czy sportowo-rekreacyjnym.

 

Łącznie do wspólnej wieczerzy 12 grudnia br. zasiadło ponad ok. 50 osób. Tradycyjnie odbywa się ona w Diecezjalnym Ośrodku Duszpasterstwa Trzeźwości w Kowalewie, który prowadzi ks. prałat Wiesław Kondratowicz, proboszcz tamtejszej parafii. Tradycją tego wigilijnego spotkania jest krótka prelekcja dotycząca Świąt Bożego Narodzenia. W tym roku o tradycjach bożonarodzeniowych i ich etymologii opowiadał Dominik Wabiński – historyk, nauczyciel w ZSP nr 1 w Pleszewie i Niepublicznym Liceum Ogólnokształcącym w Pleszewie.

 

Jak na wigilię przystało przedstawiciele organizacji pozarządowych podzielili się opłatkiem, złożyli sobie świąteczne życzenia, by następnie skosztować tradycyjnych wigilijnych potraw. Były też prezenty – Burmistrz wręczył każdemu gościowi tradycyjny Pleszewski kalendarz, który tym razem ma charakter historyczny, prezentuje bowiem Pleszew w okresie Powstania Wielkopolskiego, wszak w przyszłym roku obchodzimy setną rocznicę zwycięskiego zrywu niepodległościowego.

Wprowadził: Anna Bogacz

Wielkość czcionki
Kontrast