Wielki sportowy weekend w PPL za nami!
10
06
2019

Wielki sportowy weekend w PPL za nami!

Dodane przez Anna Bogacz 0

Wielkie święto pleszewskiego sportu rozpoczęło się już w czwartek 6 czerwca od Olimpiady Przedszkolaków. W Hali Sportowo-Widowiskowej przy ul. Krzywoustego ponad 400 maluchów z całej gminy Pleszew zmagało się z ciekawymi konkurencjami. Każdy przedszkolak wyszedł z olimpiady z dyplomem i medalem.

 

Piątek 7 czerwca był dniem dla szkół podstawowych. Na Stadionie Miejskim rywalizowało 220 uczniów w 14 drużynach po 15 osób w dwóch kategoriach wiekowych: klasy II-III oraz IV-VI.  Pierwsze miejsce w pierwszej kategorii zdobył ZSP w Kowalewie, drugie miejsce zajęła pleszewska „Jedynka”, trzecie natomiast ZSP nr 2 w Pleszewie. Kowalew triumfował także w kategorii klasy IV-VI, drudzy byli uczniowie z „Jedynki”, trzecie miejsce zajął ZSP w Lenartowicach. W nagrodę najlepsze drużyny w każdej kategorii otrzymały czeki na 500, 300 i 200 zł. Każdy uczestnik dostał także medal i dyplom za uczestnictwo. Przyznano także nagrodę dodatkową dla najlepszej ekipy kibiców. Wygrała Szkoła Podstawowa w Sownie Błotnej.

 

Trzeci i ostatni dzień olimpijski to zmagania zespołów młodzieżowych i dorosłych w kategorii open. 26 drużyn wzięło udział w 7 konkurencjach sportowych: bieganie sztafeta po 400 m, pływanie sztafeta 50 m, bowling, dart, strzelanie, przeciąganie ciężarówki i bieg z obiążeniem po 12 kg. W kategorii open czyli dorosłych startowało 18 drużyn, w kategorii młodzieżowej do 16 roku życia natomiast 8 zespołów. Każdy z nich liczył maksymalnie 10 osób. Startowała młodzież ze szkół, grupy przyjaciół i rodziców, strażacy, ratownicy wodni, pracownicy różnych instytucji, m.in. Urzędu Miasta i Gminy w Pleszewie, który wystawił trzy drużyny. W rywalizacji wzięli udział włodarze Pleszewa: burmistrz Arkadiusz Ptak jako kapitan drużyny Aniołki Arcziego złożonej z samych urzędniczek, wśród których była zastępca burmistrza Izabela Świątek. Drugi zastępca Andrzej Jędruszek zasilał drużynę pod nazwą UMiG Pleszew. Trzecią ratuszową drużyną byli Urzędnicy Magicy. Swoją reprezentację miał także Powiat Pleszewski. W drużynie Starostwa Powiatowego w Pleszewie znalazł się wicestarosta Damian Szwedziak i wiceprzewodniczący rady Wojciech Maniak.

 

Po wielkich sportowych emocjach i wspaniałej zabawie wyłoniono zwycięzców. W kategorii młodzieżowej na najwyższym stopniu podium stanęła drużyna pod nazwą Jack Team. Drugie miejsce zajęła Pleszewska Elita, trzecie natomiast Taczanowskie Orły. Zespoły otrzymały czeki na kwotę 1000, 800 i 600 zł.

 

W kategorii open bezkonkurencyjni byli strażacy z PSP w Pleszewie. Drugą pozycję zajęli ratownicy WOPR z Pleszewa, trzecie miejsce zdobył zespół Patusy FC. W nagrodę dostali czeki na kwotę: 1500, 1200 i 1000 zł.

 

Wszystkie zespoły otrzymały także olimpijski medal. Olimpiadę kończyła wspólna biesiada integracyjna w amfiteatrze.

 

Organizatorami przedsięwzięcia byli: spółka Sport Pleszew, Urząd Miasta i Gminy w Pleszewie, Dom Kultury w Pleszewie. Olimpiadę wspomagali wolontariusze z Centrum Wolontariatu w Pleszewie i Fundacji Animacja. Dyrektorem Olimpiady i sędzią głównym był Jacek Wypuszcz wicedyrektor ZSP nr 1 w Pleszewie, trener pływania, nauczyciel wychowania fizycznego.

 

Kolejna Olimpiada Sportowa PPL już za rok!

Wprowadził: Anna Bogacz

Wielkość czcionki
Kontrast