Wenecki karnawał w Pleszewie
09
01
2018

Wenecki karnawał w Pleszewie

Dodane przez Anna Bogacz 0

Koncert Noworoczny w Pleszewie w wykonaniu poznańskiej orkiestry Sinfonietta Polonia na wzór koncertów wiedeńskich to już tradycja. Od kilku lat odbywa się w Hali Sportowej przy ZSP nr 3 i gromadzi komplet widzów. Tegorocznej uczty muzycznej zatytułowanej „Karnawał Wenecki” wysłuchało 7 stycznia niemal 800 osób.

 

Koncert rozpoczęła uwertura do operetki „Noc w Wenecji” Johanna Straussa syna. Był to piękny początek muzycznej podróży na najsłynniejszy europejski karnawał,  który odbywa się co roku w Wenecji. Pleszewianie usłyszeli więc najpiękniejsze i najbardziej znane włoskie arie i pieśni będące synonimem słonecznej Italii, które wykonywali często najsłynniejsi światowi śpiewacy –  Luciano Pavarotti, Placido Domingo czy Andrea Bocelli. Nie zabrakło motywów filmowych ukazujących urok Włoch, do których muzykę stworzyli tak genialni kompozytorzy, jak Ennio Morricone czy Nino Rota.

 

Z Sinfonietta Polonią wystąpili soliści – sopranistka Barbara Gutaj-Monowid, tenor Piotr Rafałko, skrzypaczka Blanka Bednarz, trębacz Ostap Popovych. Orkiestrą dyrygował jej szef maestro Cheung Chau, który niespodziewanie w trakcie koncertu ku zaskoczeniu słuchaczy wziął w swoje ręce… wiolonczelę. Przy pulpicie dyrygenckim zastąpiła go wirtuozka skrzypiec Blanka Bednarz.

 

Koncert zorganizował w Pleszewie Burmistrz Miasta i Gminy Pleszew wraz z pleszewskim Domem Kultury przy współpracy z Fundacja Muzyczną APOLLO.

Wprowadził: Anna Bogacz

Wielkość czcionki
Kontrast

To ostatnie dni na wzięcie udziału w obowiązkowym Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021!

Możesz to zrobić między innymi w Urzędzie Miasta i Gminy w Pleszewie.

Spis trwa do 30 września!