W poniedziałek 15 lipca modernizacja sieci wodociągowo-kanalizacyjnej „wchodzi” w Rynek. Będą utrudnienia.
  • Powrót do strony głównej
  • News
  • W poniedziałek 15 lipca modernizacja sieci wodociągowo-kanalizacyjnej „wchodzi” w Rynek. Będą utrudnienia.
09
07
2019

W poniedziałek 15 lipca modernizacja sieci wodociągowo-kanalizacyjnej „wchodzi” w Rynek. Będą utrudnienia.

Dodane przez Anna Bogacz 0

Inwestycja w centrum Pleszewa polegająca na rozdzieleniu kanalizacji sanitarnej i deszczowej rozpoczęła się na początku marca tego roku. Obejmuje ulice: Krzyżową, Krzywą, Wąską, Garncarską, Bramkową, Kraszewskiego, Tyniec, Bojanowskiego, Panieńską oraz Rynek i ulicę Zamkową.

 

Obecnie trwa trzeci etap prac. Wykonano już roboty z zakresu rozdzielenia kanalizacji sanitarnej i deszczowej oraz przebudowy sieci wodociągowej w ulicach: Wąskiej, Bramkowej, Tyniec, Kraszewskiego, Panieńskiej, Krzyżowej, Krzywej na odcinku Garncarska – Stolarska i Garncarskiej na odcinku Sienkiewicza – Krzywa. Pozostały do wykonania ul. Bojanowskiego oraz małe odcinki ul. Krzywej  i Garncarskiej.

 

Systematycznie odtwarzana jest już w tych ulicach nawierzchnia. Na ul. Wąskiej oraz Bramkowej wykonano podbudowę drogi, ustawiono krawężniki oraz ułożono kostkę granitową na powierzchni chodników. Tyniec ma już także podbudowę oraz krawężniki. Rozpoczęto roboty dotyczące wykonania korytowania, podbudowy i ustawiania krawężników w ul. Kraszewskiego i Panieńskiej. Ulice będą przejezdne, ale jeszcze nie pokryte asfaltem. To nastąpi na przełomie września i października po zakończeniu prac na wszystkich ulicach.

 

W poniedziałek 15 lipca rozpocznie się kolejny etap prac czyli modernizacja sieci w ul. Rynek (pierzeja zachodnia) oraz Zamkowej. Kierowców i pieszych czekają utrudnienia. – Ruch kołowy i pieszy będzie się w Rynku odbywał, ale z przewężeniami dla kierowców i pieszych. Parking po stronie zachodniej Rynku będzie wyłączony, ponieważ właśnie tam będzie zlokalizowany pas robót – tłumaczy Anna Bogacz, rzecznik prasowy Urzędu Miasta i Gminy w Pleszewie. Z ulicy Sienkiewicza nie będzie można natomiast skręcić w ul. Zamkową, a jedynie w ul. Rynek i dalej w ul. Kaliską. – Mogą się zdarzyć czasowe zamknięcia skrzyżowania ul. Sienkiewicza, Zamkowej i Rynku, ale będziemy o sytuacji na bieżąco informować mieszkańców – dodaje rzeczniczka.  Wówczas ruch odbywać się będzie z Sienkiewicza w ul. Wąską i Krzyżową do ul. Kaliskiej.

 

Całe zadanie ma zakończyć się w połowie października tego roku. – Termin ten nie jest póki co  zagrożony, ponieważ wyprzedzamy pierwotny harmonogram o cały tydzień – mówi Grzegorz Knappe, prezes Przedsiębiorstwa Komunalnego w Pleszewie. Koszt to ok. 8 mln zł, z czego 50% to dofinansowanie zewnętrzne. Resztę wykłada Przedsiębiorstwo Komunalne w Pleszewie.

 

Dopełnieniem inwestycji będzie posadzenie drzew w ciągu ulic: Bojanowskiego, Tyniec, Kraszewskiego, Panieńskiej oraz w Rynku. Łącznie ok. 30 drzew.

Wprowadził: Anna Bogacz

Wielkość czcionki
Kontrast