Zmiany w organizacji ruchu!
05
07
2017

Zmiany w organizacji ruchu!

Dodane przez M. Konieczny 0

Od 5 lipca nie można parkować na Placu Powstańców Wlkp. Udostępniony będzie parking zastępczy. Zmieni się także organizacja ruchu na ul. Bojanowskiego.

 

Od liku tygodni w mieście trwają prace związane z budową nowej kanalizacji. Mieszkańców Pleszewa a zwłaszcza kierowców czekają kolejne zmiany w organizacji ruchu. W związku z trwającymi pracami archeologicznymi w obrębie Pl. Powstańców Wielkopolskich od dnia 5 lipca 2017 roku nastąpi zmiana organizacji ruchu w ul. Bojanowskiego – będzie ona dwukierunkowa. Nadal także będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania się i postoju.

 

Zakaz postoju i zatrzymywania się będzie także obowiązywał od 5 lipca w obrębie Pl. Powstańców Wielkopolskich oraz w ul. Kowalskiej. Teren ten zostaje również wyłączony ze strefy płatnego parkowania. Parkować będzie można na parkingach zastępczych: przy Szkole Podstawowej nr 1 na ul. Szkolnej 5 oraz przy ulicy Kolejowej w obrębie dworca PKP oraz parking.

 

Informujemy, że z uwagi na zakres prac mogą wystąpić utrudnienia w ruchu, zarówno dla pieszych jak i dla pojazdów, szczególnie podczas parkowania pojazdów przy poszczególnych nieruchomościach oraz przy dojazdach do poszczególnych nieruchomości.

 

Wykonawca zobowiązany jest do organizacji robót w taki sposób, aby zapewnić możliwie jak najmniej uciążliwe dojście i dojazd do poszczególnych posesji przy poszczególnych etapach prac.

 

Prace te są niezbędne, aby można było realizować zadanie rewitalizacji terenu byłego Dworca PKS, które mają się zakończyć w drugiej połowie 2018 roku.

 

Planowany termin zakończenia budowy kanalizacji to koniec lipca bieżącego roku. Szczegółowy harmonogram prac będzie opublikowany na stronach internetowych: www.pk-pleszew.pl, www.pleszew.pl oraz w prasie lokalnej.

PKS Przebudowa

Wprowadził: M. Konieczny

Wielkość czcionki
Kontrast