Tysiąclatka na miarę XXI wieku
16
04
2021
Wizualizacja wnętrz po remoncie

Tysiąclatka na miarę XXI wieku

Dodane przez M. Konieczny 0

W ciągu dwóch lat Samorząd w remont Zespołu Szkół Publicznych nr 3 w Pleszewie zainwestował blisko 2 miliony złotych. Uczniowie będą zdobywać wiedzę w bardzo nowoczesnych wnętrzach.

 

 

Projekt nowego oblicza szkoły powstał dzięki pracy zespołu architektów z Kalisza.  Pierwszy etap remontu został wykonany w 2020 roku. Dotyczył pierwszego piętra i kosztował ponad milion złotych. Drugi (obecny) etap wyceniono na blisko 900 tys. zł.

 

W tych dniach ekipy remontowe przystąpiły do prac na parterze. Zmiany obejmują korytarze, sanitariaty, klatki schodowe, sale dydaktyczne i wejście. Wymieniane są tynki, nawierzchnie podłóg i ścian, drzwi wewnętrzne, instalacje elektryczne, oświetlenie itp. W łazienkach pojawią się nowe kafelki i armatura.  Po zakończeniu tych działań, szkoła zakupi wyposażenie klas i korytarzy (meble, tablice, tablice multimedialne, szafki uczniowskie). Stanie się to dzięki środkom które w jej budżecie zabezpieczył Samorząd. Wszystkie prace powinny zakończyć się na przełomie czerwca i lipca, więc uczniów we wrześniu powita zupełnie nowe otoczenie.

 

„Trójka” jest największą szkołą prowadzoną przez Samorząd Miasta i Gminy Pleszew. Liczba uczniów przekracza 700. Jest to tzw. „tysiąclatka”, bowiem (jak wiele innych szkół w Polsce) powstała w związku z uchwałą XII Plenum PZPR oraz hasłem pierwszego sekretarza Władysława Gomułki:  „1000 lat – 1000 szkół” (chodzi o obchody tysiąclecia Państwa Polskiego w roku 1966). Pracami w Pleszewie kierował społeczny komitet budowy, a istotnym czynnikiem był tzw. „czyn społeczny”.

Wizualizacja wnętrz po remoncie
Wizualizacja wnętrz po remoncie
Wizualizacja wnętrz po remoncie
Wizualizacja wnętrz po remoncie

(Wizualizacja: Wiekiera Architekci). Tak będą wyglądały wnętrza szkoły po zakończeniu wszystkich prac.  

Wprowadził: M. Konieczny

Wielkość czcionki
Kontrast