Tysiące drzew, krzewów i kwiatów
27
05
2021
Zdjęcie przedstawia kwitnące w Pleszewie kwiaty

Tysiące drzew, krzewów i kwiatów

Dodane przez M. Konieczny 0

Aż 24 tysiące cebulic dzwonkowatych zakwitło w pleszewskich plantach. Dywan z bladofioletowych kwiatów będzie można podziwiać jeszcze w lipcu. To nie jedyne ostatnie miejskie nasadzenia.

 

Władze Miasta i Gminy kontynuują nasadzenia roślinności. Od wyborów samorządowych posadzono blisko 1200 drzew oraz 3600 krzewów. Liczby te już znacznie przekraczają deklaracje z programu wyborczego, a przecież to dopiero półmetek kadencji.

 

Powyższe dane nie zawierają drobnej roślinności na klombach i innych terenach zielonych. Przykładem tego może być posadzonych niedawno 8000 bratków. W tym roku na pleszewian czekała też spora niespodzianka, która przygotowana jesienią, eksplodowała kwieciem przed kilkoma dniami. Mowa o aż 24000 cebulicy dzwonkowatej, która właśnie zakwitła w parku leśnym Planty. Imponujący dywan rozciąga się wzdłuż jednego ze stawów i robi imponujące wrażenie.

 

– Nie zatrzymujemy się. Trwają przygotowania do nasadzeń kolejnych dużych drzew w ścisłym centrum Pleszewa: na ulicy Sienkiewicza oraz w Rynku – zapowiada Jarosław Florczak, kierownik Zakładu Usług Komunalnych, specjalista w dziedzinie ogrodnictwa i florystyki.

 

Niedawno w Pleszewie pojawiło się także niemal sto nowych drzew: lip miododajnych, wiśni osobliwych czy grusz drobnolistnych.

Zdjęcie przedstawia kwitnące w Pleszewie kwiaty

Cebulica dzwonkowata tworzy niesamowity widok w pleszewskich Plantach.

Wprowadził: M. Konieczny

Wielkość czcionki
Kontrast