Szkolne kuchnie i stołówki po liftingu
28
11
2019

Szkolne kuchnie i stołówki po liftingu

Dodane przez Anna Bogacz 0

W pięciu placówkach oświatowych prowadzonych przez Miasto i Gminę Pleszew wyremontowano kuchnie i stołówki. Koszt to pół miliona zł z dofinansowaniem rządowego programu „Posiłek w szkole i w domu”.

 

Remonty stołówek i kuchni przeprowadzono w Zespołach Szkół nr 1, 2 i 3 oraz w Kowalewie i Taczanowie Drugim. W większości szkół prace polegały na odświeżeniu pomieszczeń – pomalowaniu ścian, położeniu fototapety czy wymianie podłogi. Zakupiono nowe stoliki i krzesła. Kuchnie wyposażono w brakujący sprzęt, m.in. piece konwekcyjno-parowe, zmywarki, taborety gazowe,  obieraczki do ziemniaków, szatkownice do warzyw, lodówki, zamrażarki czy drobniejszy sprzęt jak np. miksery i krajalnice. Doposażone zostały także zastawy stołowe, sztućce, miski, nabierki i inne niezbędne elementy służące w kuchni przy przygotowywaniu posiłków.

 

W pleszewskiej Trójce ponadto rozebrano stary piec węglowy, na którym do tej pory jeszcze gotowano posiłki dla uczniów. Zamontowano także instalację wentylacyjną, a zmodernizowano elektryczną.  Powiększono również jadalnię poprzez demontaż drzwi dzielących pomieszczenie.

 

Większe prace objęły także szkołę w Taczanowie Drugim, gdzie gruntowny remont przeszły instalacje elektryczna i wentylacyjna.

 

Koszt remontów w stołówkach i kuchniach to 500 tys. zł, z czego 400 tys. zł to dotacja z rządowego programu „Posiłek w szkole i w domu”. – Wnioskowaliśmy o środki dla wszystkich szkół prowadzonych przez Miasto i Gminę Pleszew oprócz Lenartowic. Tam bowiem najpierw musimy przeprowadzić termomodernizację budynku. Będziemy o Lenartowicach pamiętać i aplikować w kolejnych latach, bo program trwa do 2023 r. – tłumaczy Izabela Świątek, zastępca Burmistrza MiG Pleszew odpowiedzialna za oświatę.

Wprowadził: Anna Bogacz

Wielkość czcionki
Kontrast