Stypendia Miasta i Gminy Pleszew dla najzdolniejszych uczniów
18
11
2019

Stypendia Miasta i Gminy Pleszew dla najzdolniejszych uczniów

Dodane przez Anna Bogacz 0

319 uczniów pleszewskich szkół odebrało stypendia Miasta i Gminy Pleszew za wysokie osiągnięcia w nauce. Galę przygotował w tym roku Zespół Szkół Publicznych nr 3 w Pleszewie.

 

Stypendia Miasta i Gminy Pleszew przyznawane są od 2007 r. To nagroda dla uczniów z terenu Miasta i Gminy Pleszew od samorządu za wysokie osiągnięcia w nauce w minionym roku szkolnym. Zdobyć stypendium nie jest łatwo. Trzeba mieć średnią ocen co najmniej 5,4 i co najmniej zachowanie bardzo dobre lub trzeba napisać sprawdzian kończący dany etap nauki na poziomie 95% punktów lub też być laureatem ogólnopolskich konkursów i olimpiad z wyłączeniem sportowych, ponieważ sportowcy nagradzani są osobno.

 

Od trzech lat na mocy uchwały Rady Miejskiej w Pleszewie stypendia otrzymują także uczniowie szkół prowadzonych przez Powiat Pleszewski. Stypendia otrzymali więc gimnazjaliści z Gimnazjum Dwujęzycznego w Pleszewie. Tutaj wymogiem dla uczniów jest wyłącznie tytuł finalisty ogólnopolskich olimpiad i konkursów.

 

Za rok 2018/2019 stypendia otrzymało 319 uczniów, w tym:

– 36 osób z ZSP nr 1 w Pleszewie

– 89 osób z ZSP nr 2 w Pleszewie

– 93 osoby z ZSP nr 3 w Pleszewie

– 31 osób z ZSP w Kowalewie

– 13 osób z ZSP w Taczanowie Drugim

– 28 osób z ZSP w Lenartowicach

– 11 osób ze Szkoły Podstawowej w Kuczkowie

– 5 osób ze Szkoły Podstawowej w Sowinie Błotnej

– 13 osób z Gimnazjum Dwujęzycznego w Pleszewie.

 

Gala wręczenia nagród odbyła się 9 listopada w Hali Sportowej przy ZSP nr 3 w Pleszewie. Przyjęliśmy zasadę, że co roku gospodarzem gali wręczenia stypendium jest inna szkoła, po to, by każda placówka mogła się zaprezentować, pokazać swoją działalność i talenty. W tym roku galę przygotował Zespół Szkół Publicznych nr 3 w Pleszewie – mówi Arkadiusz Ptak, Burmistrz Miasta i Gminy Pleszew. Uczniowie i rodzice mogli obejrzeć przedstawienie nawiązujące do „Akademii Pana Kleksa”

 

Foto: Z. Musielak-Rybak

Wprowadził: Anna Bogacz

Wielkość czcionki
Kontrast