Spotkaj się z Burmistrzem online!
19
05
2020

Spotkaj się z Burmistrzem online!

Dodane przez Anna Bogacz 0

Do tej pory Burmistrz Arkadiusz Ptak i jego zastępcy przyjmowali interesantów w każdy poniedziałek naprzemiennie. Mieszkańcy mogli liczyć na osobiste załatwienie sprawy urzędowej lub pomoc w rozwiązaniu problemu. – Wizyty nie były umawiane. Zdarzało się zatem, że interesanci zmuszeni byli długo czekać na mnie lub moich zastępców z powodu wykonywania innych urzędowych obowiązków.  Poza tym zawsze wiązało się to z osobistą wizytą w urzędzie, co nie zawsze było konieczne, bo rozwiązanie sprawy lub problemu trwało zaledwie kilka minut – tłumaczy burmistrz Arkadiusz Ptak.

 

Teraz do pleszewskiego urzędu w temacie przyjmowania interesantów wkracza nowoczesność. Burmistrz i jego zastępcy będą do dyspozycji mieszkańców online. – Pandemia koronawirusa przyzwyczaiła nas do załatwiania większości spraw elektronicznie i internetowo. Stąd pomysł, by także w ten sposób ułatwić kontakt mieszkańcom z burmistrzem i to nie tylko w czasie społecznej izolacji. Chcemy, by taka komunikacja stała się normą. Jest to duże ułatwienie dla obu stron – dodaje Anna Bogacz, rzecznik prasowy Urzędu Miasta i Gminy w Pleszewie.

 

Jak skontaktować się z władzami Miasta i Gminy Pleszew? Najpierw trzeba umówić się telefonicznie na wizytę i podać tematykę spotkania. Burmistrz i zastępcy czekają na mieszkańców w każdy poniedziałek w godz. 12.00-14.00. Komunikacja odbywa się za pomocą popularnych komunikatorów: Messenger, Skype i WhatsApp.

Wprowadził: Anna Bogacz

Wielkość czcionki
Kontrast