Smakowali Rogale Marcińskie
07
11
2017

Smakowali Rogale Marcińskie

Dodane przez Anna Bogacz 0

Rogal Marciński nie tylko wyjątkowo smakuje, ale i ma swoją niebanalną historię. Ten szczególny wypiek pleszewianie poznawali w Muzeum Piekarstwa Państwa Grażyny i Tomasza Vogtów.

 

Spotkanie pod nazwą „Rogal Marciński Bez Tajemnic” odbyło się w piątek 3 listopada. Do Muzeum Piekarstwa przybyli pleszewianie głodni nie tylko rogali, ale i wiedzy o nich. Grażyna i Tomasz Vogtowie najpierw przybliżyli historię tego wielkopolskiego wypieku, opowiedzieli także o technologii jego produkcji.

 

Nie zabrakło oczywiście degustacji – każdy mógł zjeść rogali do woli, a co więcej stanąć w szranki w konkursie jedzenia wypieków. Każdy zawodnik musiał skonsumować trzy rogale barcińskie w jak najkrótszym czasie. Dużą odwagą i apetytem wykazały się panie i najmłodsi, jednak bezkonkurencyjny okazał się Pan Krzysztof.

 

To był bardzo miły wieczór w Muzeum Piekarstwa Państwa Vogtów, który nastroił pleszewian przed zbliżającym się Świętem Niepodległości i oczywiście imieninami Marcina. Inicjatywę wspierał Urząd Miasta i Gminy w Pleszewie.

Wprowadził: Anna Bogacz

Wielkość czcionki
Kontrast