Ścieżki rowerowe z wielomilionowym dofinansowaniem
30
07
2021
Wizyta władz na wystawie prac Danielskiego

Ścieżki rowerowe z wielomilionowym dofinansowaniem

Dodane przez M. Konieczny 0
logotypy projektowe

Pleszewski program budowy ścieżek rowerowych w mieście otrzymał dofinansowanie z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. Umowę podpisał w Pleszewie Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak.

 

Dofinansowanie to kwota blisko 2,6 mln złotych, a cała inwestycja warta jest 3,5 mln złotych.  Część prac już została wykonana w minionych miesiącach na ulicach: Zamkowej, Ogrodowej i Słowackiego. Natomiast do 2022 roku powstaną kolejne ścieżki: wzdłuż ulic Wierzbowej, Lipowej oraz Szpitalnej.

Ponadto, w ramach programu,  już rozpoczęła się budowa ścieżki łączącej ulice Lipową i Targową – działanie o tyle ciekawe, że prowadzone na terenach dotąd niedostępnych dla mieszkańców, niezagospodarowanych i zarośniętych. Oprócz samej drogi rowerowej i deptaka, pojawią się tam skwery z ławkami oraz oświetlenie i bogata zieleń.

 

Umowa o dofinansowanie została podpisana przez Burmistrza Miasta i Gminy Arkadiusza Ptaka oraz Marszałka podczas jego wizyty w Pleszewie. Marek Woźniak podziwiał m.in. obiekty Zajezdni Kultury, czyli zrewitalizowane i zagospodarowane  budynki pokolejowe.

 

Cała koncepcja budowy ścieżek w Pleszewie została opracowana w ramach programu Smart Pleszew, na co również samorząd otrzymał unijne środki.

Wizyta władz na wystawie prac Danielskiego

Foto (archiwum UMiG): Marszałek Marek Woźniak oraz Senator Janusz Pęcherz zostali oprowadzeni przez Burmistrza po obiektach Zajezdni Kultury, gdzie odwiedzili m.in. wystawę prac Sławomira Danielskiego.

Wprowadził: M. Konieczny

Wielkość czcionki
Kontrast