Ruszają prace w Rokutowie
19
03
2019

Ruszają prace w Rokutowie

Dodane przez Anna Bogacz 0

Sala Wiejska w Rokutowie jest jedną z ostatnich w gminie Pleszew, która przechodzi gruntowny remont. – Od wielu lat systematycznie odnawiamy sale wiejskie korzystając z pieniędzy zewnętrznych. Są to miejsca, gdzie integrują się mieszkańcy, gdzie odbywa się wiele przedsięwzięć i ważnych spotkań – mówi burmistrz Arkadiusz Ptak.

 

 

Na przebudowę sali w Rokutowie, której koszt pochłonie niemal 700 tys. zł, również udało się pozyskać dofinansowanie. Kwota 495 tys. zł to dotacja z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w ramach PROW na lata 2014-2020.

 

 

Prace właśnie się rozpoczęły i potrwają do końca sierpnia tego roku. Budynek przejdzie termomodernizację, będzie miał nowe okna i stolarkę drzwiową oraz ocieplony dach. Wewnątrz wykonane zostaną nowe ścianki działowe, podwieszane sufity i posadzki. Będą nowe instalacje: elektryczna, sanitarna, c.o. i wentylacyjna, wodociągowa natomiast przejdzie gruntowną przebudowę.

 

 

Ostatnim etapem inwestycji będzie wykonanie dojść i schodów zewnętrznych oraz miejsc parkingowych.

 

 

– Sala została oddana do użytku w 196r r., a jej budowa trwała pięć lat, ponieważ budowane na zasadzie czynu społecznego – wspomina Grzegorz Szwedek, sołtys Rokutowa – Zawsze to miejsce tętniło życiem, począwszy od organizowania sylwestrów, Dnia Kobiet, Dnia Dziecka po Walentynki czy Andrzejki. Kiedyś na Dniu Kobiet spotykało się 6-7 pań, a dziś ok. 60. Prężnie działa u nas Koło Gospodyń Wiejskich. Współpracujemy także z OSP Rokutów. Mamy nadzieję, że po remoncie sali wieś będzie miała zyski z wynajmu – dodaje szef wsi.

Wprowadził: Anna Bogacz

Wielkość czcionki
Kontrast