Remonty w centrum na ukończeniu
09
09
2019

Remonty w centrum na ukończeniu

Dodane przez Anna Bogacz 0

Przedsiębiorstwo Komunalne w Pleszewie realizuje od marca bieżącego roku kolejny etap porządkowania gospodarki ściekowej w aglomeracji Pleszew. W ścisłym centrum miasta trwa rozdzielenie kanalizacji na deszczową i sanitarną oraz modernizacja sieci wodociągowej. Obejmuje ulice: Bramkową, Wąską, Garncarską, Kraszewskiego, Tyniec, Krzyżową, Krzywą, Bojanowskiego i Panieńską, Rynek i ulicę Zamkową. Inwestorem jest Przedsiębiorstwo Komunalne w Pleszewie.

 

– Prace przebiegają sprawnie. Nie pojawiła się żadna niespodzianka po ziemią, która wymagałaby nadzoru archeologicznego, pogoda była sprzyjająca, a wykonawca bardzo rzetelny – wylicza burmistrz Arkadiusz Ptak podsumowując dotychczasowe prace. Stopień zaawansowania robót na dzień 6 września wynosi 80-90%. – Prace ziemne trwają jeszcze na ulicy Bojanowskiego, gdzie wymieniana jest sieć wodociągowa. Na ul. Garncarskiej zostały do zrobienia przyłącza. Ulice Wąska, Bramkowa, Tyniec, Kraszewskiego i Panieńska są przygotowane do odtworzenia nawierzchni – tłumaczy Marcin Kobusiński, kierownik robót firmy Instalex.

 

Asfalt ma się pojawić na wszystkich ulicach do końca września. Rynek będzie gotowy do wtorku 10 września.– Po odtworzeniu nawierzchni czeka nas jeszcze dużo pracy związanej z regulacją i czyszczeniem kanałów. Uczulam mieszkańców, że w niektórych miejscach asfalt będzie wycinany, co nie oznacza, że coś psujemy – dodaje Marcin Kobusiński.

 

Spodziewane są jednak opóźnienia z zakończeniem inwestycji na ulicy Wąskiej. – Są tam do wykonania trzy przyłącz gazu. Sprawa trwa od maja. Rozmawiałem z gazownią i deklarują, że do końca września będzie to wykonane. Dopiero wówczas będzie można położyć asfalt – tłumaczy Andrzej Jędruszek, zastępca burmistrza.

 

– Mieszkańcy mieli sporo utrudnień z powodu inwestycji, ale niestety rozdzielanie sieci i modernizacja wodociągu to duże zadanie logistyczne i bardzo odpowiedzialne. Działamy na żywym organizmie czyli przy cały czas działających sieciach. Czasami wydawało się, że co chwile jest coś zasypywane i odkopywane, a to zupełnie normalne. Najważniejsze, że poprawi się jakość życia mieszkańców: od nowej kanalizacji po wyremontowane drogi i chodniki – tłumaczy burmistrz Arkadiusz Ptak.

 

Ostatnim elementem modernizacji są nasadzenia w centrum miasta. Drzewa pojawią się w listopadzie. Trwa obecnie uzgadnianie gatunków drzew i lokalizacji.

 

Cały projekt kosztować będzie 11 mln zł, z czego 6 mln to dofinansowanie z ministerialnego Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Wprowadził: Anna Bogacz

Wielkość czcionki
Kontrast