Projekt skateparku zaopiniowany
06
11
2019

Projekt skateparku zaopiniowany

Dodane przez Anna Bogacz 0

Mieszkańcy Miasta i Gminy Pleszew podczas drugich konsultacji społecznych pozytywnie zaopiniowali projekt skateparku. Budowa ma ruszyć w przyszłym roku.  

 

Drugie konsultacje w sprawie budowy skateparku w Pleszewie odbyły się 5 listopada w nowym Domu Kultury. Młodzi ludzie obecni na spotkaniu pozytywnie zaopiniowali projekt budowlany, który powstał w oparciu o zgłaszane propozycje młodzieży podczas pierwszych październikowych konsultacji.

 

Autorem projektu jest Maciej Bobowski – Skatepark Designer z Krakowa, który stworzył już kilkaset skateparków w całej Polsce. Pleszewski ma mieć powierzchnię ok. 380 m². Burmistrz dziękował młodym ludziom za zaangażowanie w powstanie koncepcji. To oni wskazali, jakie elementy do akrobacji na deskorolce czy hulajnodze mają się znaleźć w obiekcie. Konsultacje przyniosły także odpowiedź na pytanie dotyczące lokalizacji. Brano pod uwagę dwa miejsca: Ogród Jordanowski przy ul. Ks. K. Niesiołowskiego oraz Stadion Miejski. Młodzież zdecydowanie wybrała drugą lokalizację.

 

Kiedy budowa? Jeszcze w tym roku mają ruszyć prace przygotowawcze do ogłoszenia przetargu.  Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem i wyłoniony zostanie wykonawca, w wakacje przyszłego roku pleszewianie będą mogli cieszyć się nowym pleszewskim skateparkiem.

Wprowadził: Anna Bogacz

Wielkość czcionki
Kontrast