Prawdziwy Św. Mikołaj odwiedził Pleszew!
12
12
2017

Prawdziwy Św. Mikołaj odwiedził Pleszew!

Dodane przez Anna Bogacz 0

Wizyta prawdziwego Św. Mikołaja odbyła się w ramach obchodów Dni Fińskich w Wielkopolsce, których głównym organizatorem był Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego. Pleszew był obok Kalisza miejscem, które odwiedził najbardziej oczekiwany przez dzieci świąteczny bohater. A to wszystko dzięki staraniom Marzeny Wodzińskiej – Członka Zarządu Województwa Wielkopolskiego.

 

Św. Mikołaj najpierw spotkał się w pleszewskim kinie HEL z dziećmi niepełnosprawnymi z terenu Południowej Wielkopolski. Miał też okazję podziwiać występ tancerzy ze Studia Tańca FRAJDA Doroty Bieleckiej. Zanim przemieścił się na Pleszewski Rynek wraz ze swoimi pomocnikami wręczył wszystkim dzieciom prezenty.

 

A w Rynku czekały na niego rzesze najmłodszych pleszewian wraz z rodzicami, dziadkami i opiekunami. Oficjalnie Św. Mikołaja powitał w Pleszewie Arkadiusz Ptak – zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Pleszew. – Przez 40 lat wierzyłem, że św. Mikołaj istnieje i doczekałem się jego wizyty. Serdecznie witamy!

 

Dzieci zaśpiewały gościowi kolędy, ale i pytały o rzeczy ważne czyli m.in. o wiek Mikołaja, renifery, elfy, a także o…żonę. Zaspokoili także swoją ciekawość w kwestii wchodzenia przez komin oraz dowiedziały się, w jaki sposób Święty w ciągu jednego wieczoru dostarcza prezenty do wszystkich dzieci na świecie. Co ciekawe Św. Mikołaj odpowiadał najmłodszym w języku polskim, wszak wszystkie języki świata znać musi. Gość podpisał także księgi bajek, które zostaną zlicytowane podczas pleszewskiego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

 

Maluchy śpiewały dla naszego gościa polskie kolędy, a on odwdzięczył się oczywiście prezentami. Te najpierw osobiście pakowała, a później rozdawała wicemarszałek Marzena Wodzińska – pomocnik św. Mikołaja.

 

Podczas wizyty w Pleszewie każde dziecko mogło wrzucić do urny kartkę z życzeniami dla Mikołaja. W zamian otrzymało prezent w postaci świątecznego piernika. Przy życzeniowej akcji dzielnie pomagali delegaci Młodzieżowej Rady Miejskiej Pleszewa. Łącznie życzenia dla św. Mikołaja przygotowało 716 dzieci. Wszystkie oczywiście zostaną dostarczone adresatowi.

 

Foto: UMiG Pleszew, P. Fehler

Wprowadził: Anna Bogacz

Wielkość czcionki
Kontrast

To ostatnie dni na wzięcie udziału w obowiązkowym Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021!

Możesz to zrobić między innymi w Urzędzie Miasta i Gminy w Pleszewie.

Spis trwa do 30 września!