Poznawali urząd
17
11
2017

Poznawali urząd

Dodane przez Anna Bogacz 0

Co jakiś czas Urząd Miasta i Gminy w Pleszewie odwiedzają przedszkolaki i uczniowie. Wizyta jest okazją, by młodzi ludzie poznali tę instytucję – z jakimi sprawami przychodzi się do urzędu, czym zajmują się urzędnicy, gdzie znajdują się poszczególne wydziały oraz jak pracuje Burmistrz.

 

Najmłodszym gościom Marian Adamek oddaje swój fotel, by mogli choć na chwilę zasiąść za biurkiem burmistrza. Dla starszych uczniów natomiast największą niespodzianką jest wizyta w „biurze”, do którego petenci wstępu nie mają, a i rzadko bywają tam urzędnicy. Mowa o… strychu, gdzie od wewnątrz można zobaczyć m.in. ratuszowy zegar. W ramach wizyty goście odwiedzają także najważniejsze wydziały, mogą poszukać swojego domu na ogromnej mapie Pleszewa z lotu ptaka, zasiadają w sali sesyjnej oraz sali ślubów. Ratuszowym wędrówkom towarzyszom opowieści przewodników czyli urzędników. Na zakończenie wizyty dzieci i uczniowie otrzymują drobne prezenty w postaci cukierków, ciastek promocyjnych czy innych drobnych pleszewskich gadżetów.

 

I tak we wtorek 14 listopada Urząd Miasta i Gminy w Pleszewie gościł najmłodszych mieszkańców – grupę Muminki z Przedszkola nr 1 „Bajka” w Pleszewie.

 

W kolejnych dniach natomiast uczniów Zespołu Szkół Publicznych nr 2 w Pleszewie: klasę IV, V oraz II gimnazjum.

Wprowadził: Anna Bogacz

Wielkość czcionki
Kontrast