Pomaszerowali do szkoły
05
09
2017

Pomaszerowali do szkoły

Dodane przez Anna Bogacz 0

Ponad 2700 uczniów szkół w Mieście i Gminie Pleszew pomaszerowało w poniedziałek do szkoły po wakacyjnej przerwie. Zabrakło wśród nich pierwszych klas gimnazjum.

 

Tym razem rok szkolny 2017/2018 rozpoczął się 4 września, dzieci miały więc dodatkowy wolny weekend. Teraz rozpoczyna się ciężka praca i nauka. A tę będzie zdobywać  ponad 2700 uczniów w szkołach prowadzonych przez Miasto i Gminę Pleszew i tych, które prowadzą stowarzyszenia czyli w szkołach w Kuczkowie i Sowinie Błotnej. W szkołach podstawowych na dzień 1 września br. uczyć się będzie dokładnie 2071 uczniów, w gimnazjach – 523. W tym roku szkolnym nie będzie klas pierwszych gimnazjów z uwagi na stopniowe ich wygaszanie w wyniku reformy oświaty. W zamian uczniowie uczęszczają do klasy siódmej.

 

Do swoich przedszkoli pomaszerowali także najmłodsi mieszkańcy Miasta i Gminy Pleszew. W przedszkolach prowadzonych przez samorząd jest obecnie 932 dzieci oraz 65 w placówkach w Kuczkowie i Sowinie Błotnej.

 

Z okazji rozpoczęcia roku szkolnego 2017/2018 życzymy wszystkim uczniom wytrwałości i samych sukcesów, a pedagogom cierpliwości i dydaktycznych wyzwań!

Wprowadził: Anna Bogacz

Wielkość czcionki
Kontrast