Podziwiają naszą nową bibliotekę
08
07
2019

Podziwiają naszą nową bibliotekę

Dodane przez Anna Bogacz 0

Wizyty studyjne w pleszewskiej Bibliotece Publicznej odbywają się regularnie. Zarówno zrewitalizowany budynek jak i szeroka oferta biblioteki wzbudzają duże zainteresowanie w środowisku bibliotekarskim oraz wśród osób odwiedzających Pleszew. Odnowiony obiekt, będący wizytówką Pleszewa doceniany jest przez odwiedzających zarówno za zachowanie zabytkowej struktury budynku, ciekawe rozwiązania architektoniczne jak i aranżację przestrzeni.

 

Do tej pory Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy w Pleszewie odwiedzili m.in. samorządowcy z Nowych Skalmierzyc, kierownictwo Biblioteki Publicznej z Leszna, delegacje z niemieckich miast partnerskich Pleszewa i Gizałek, samorządowcy, przedstawiciele instytucji kultury z miasta i gminy Zagórów oraz czytelnicy tamtejszej biblioteki publicznej.

 

Ostatnio – 4 lipca 2019 r. pleszewską książnicę odwiedziła 30-osobowa grupa bibliotekarzy z powiatu kaliskiego. Było to wyjazdowe seminarium zorganizowane przez Bibliotekę Publiczną w Opatówku. W spotkaniu uczestniczyły także Magdalena Rusnok i Katarzyna Smorowińska – instruktorki z Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu.

 

Obiekt pleszewskiej  biblioteki zaprezentowała podczas spotkania dyrektor Elżbieta Mielcarek, przybliżając krótko etapy modernizacji budynku byłego dworca PKP. Zapoznała kaliskich  bibliotekarzy z przestrzenią budynku. Goście doceniali rozwiązania przystosowujące ją do potrzeb biblioteki przy jednoczesnym zachowaniu dworcowego   klimatu obiektu. Ponadto pracownice biblioteki – Izabela Wegner, Renata Młodak i Magdalena Jędraszak zapoznały gości z działalnością kulturalno-edukacyjną placówki.

 

Przedstawiono doświadczenia biblioteki w Pleszewie w pozyskiwaniu środków pozabudżetowych i realizacji projektów kulturalnych, zaprezentowano także innowacyjne działania pleszewskiej biblioteki skierowane dla dzieci i młodzieży.

 

Podczas spotkania poruszono także tematy związane z administracyjną stroną funkcjonowania  instytucji kultury – przedstawiono działania podjęte w BPMiG w Pleszewie w zakresie ochrony danych osobowych oraz funkcjonowania kontroli zarządczej.

 

Tekst i foto: Biblioteka Publiczna MiG w Pleszewie

Wprowadził: Anna Bogacz

Wielkość czcionki
Kontrast