Pobiegli na przekór pandemii
21
09
2020

Pobiegli na przekór pandemii

Dodane przez M. Konieczny 0

Stu siedemdziesięcioro dorosłych biegaczy oraz niemal pół tysiąca dzieci wzięło udział w X Biegu Przemysława w Pleszewie.  

W ostatnich  latach Bieg Przemysława urósł do rangi jednej z największych i najważniejszych imprez biegowych w Wielkopolsce.  Na trasie ulicznej akredytowanej przez Polski Związek Lekkoatletyki, w międzynarodowej obsadzie,  rywalizowano na dystansach 5 km i 10 km. Setki dzieci brało udział w biegach dla młodszych sportowców. Nazwa nawiązuje do Przemysława II, który w 1283 roku potwierdził prawa miejskie Pleszewa.

 

Ten rok przyniósł zmiany z uwagi na trwającą pandemię. Przedsięwzięciu nadano charakter lokalny. Organizatorzy skupili się na promocji zdrowia, rezygnując z pomiaru czasu.  19 września dorośli rywalizowali na terenie stadionu oraz położonego obok parku leśnego Planty, jednak wciąż na tradycyjnych dystansach znanych z lat ubiegłych. Na bieżni ścigały się dzieci w trzech kategoriach wiekowych. Na wszystkich czekały medale i pamiątkowe gadżety.  Imprezie towarzyszyła akcja charytatywna: zbiórka pieniędzy na leczenie 7 -letniego Antka.

 

– Najważniejsze, że i w tym roku zrealizowaliśmy wspaniały – jak na obecne warunki, event biegowy, sportowy. Mamy jednak nadzieję, że rok 2021 pozwoli nam na powrót do znanej z minionych lat ogólnopolskiej formuły, bowiem Bieg Przemysława to uznana marka w środowisku biegaczy. Już dziś warto zarezerwować sobie wrzesień 2021 roku w kalendarzu – powiedział główny inicjator Biegu Przemysława , Przemysław Marciniak z grupy biegowej Team Pleszew.  Jak dodaje, mimo okrojonej formuły, ze współpracy nie wycofał się niemal żaden z dotychczasowych sponsorów ze sponsorem głównym – firmą Florentyna na czele.

 

 

Organizatorami imprezy byli: Miasto i Gmina Pleszew, Spółka Sport Pleszew, Dom Kultury w Pleszewie, ZSP nr 1  w Pleszewie,  Pleszewskie Centrum Wolontariatu oraz ZHP Związek Drużyn w Pleszewie.

 

Pełna galeria na Facebooku Biegu Przemysława

https://www.facebook.com/Bieg-Przemys%C5%82awa-Pleszew-500045190150759/

Wprowadził: M. Konieczny

Wielkość czcionki
Kontrast