Pleszew znów zagrał rekordowo!
14
01
2019

Pleszew znów zagrał rekordowo!

Dodane przez Anna Bogacz 0

Pleszewski 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zakończył się rekordem! Sztab prowadzony przez Związek Drużyn ZHP w Pleszewie pod dowództwem Macieja Banaszyńskiego ogłosił, że udało się zebrać 83 449,89 zł. Pleszew znów okazał ogromne serce!

 

Granie z Orkiestrą Jurka Owsiaka rozpoczęliśmy oficjalnie już w sobotę. Rano w Sali Sportowej przy ZSP nr 1 rozegrany został II Mecz Wielkich Serc pomiędzy trzema drużynami: Sztab WOŚP Pleszew, Wolontariusze WOŚP oraz Urząd Miasta i Gminy w Pleszewie. Tego samego dnia tenisiści z Pleszewskiego Stowarzyszenia Tenisowego zorganizowali wielkoorkiestrowy turniej o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Pleszew.

 

W niedzielę natomiast już od wczesnych godzin wolontariusze wyruszyli na ulice miasta i gminy zbierać pieniądze do puszek. Nie zabrakło wyjątkowych wolontariuszy – m.in. kucyka czy owczarka niemieckiego. W samo południe w parku leśnym Planty wystartował IV Pleszewski Bieg „Policz się z Cukrzycą”, w którym wzięło udział niemal 300 osób. Biegł m.in. burmistrz Arkadiusz Ptak, wicestarosta pleszewski Damian Szwedziak, prezes spółki Sport Pleszew Eugeniusz Małecki czy Komendant Powiatowy Policji Roman Pisarski. Kto nie biegł – mógł morsować wraz z pleszewskim Ice Team Morsjanie, którym basen i wodę dostarczyła OSP Pleszew.

 

Popołudnie zarezerwowane było dla najmłodszych. W Sali Sportowej przy pleszewskiej „Dwójce” na dzieci czekało wiele atrakcji zorganizowanych przez Pleszewskie Centrum Wolontariatu i Fundację Animacja. Byli też ratownicy, którzy szkolili z udzielania pierwszej pomocy. Starsi natomiast trenowali w Sali Sportowej przy pleszewskim OHP wraz z trenerem personalnym Bartkiem i jego Rogal Team’em.

 

Od godz. 16.00 Pleszew licytował i bawił się w pleszewskim kinie HEL. Największym powodzeniem w licytacji cieszyły się gadżety sztabowe – wielkoorkiestrowe  kubki, koszulki, kalendarze czy breloczki. Pleszewianie chętnie licytowali także rzeczy przyniesione przez pleszewskich darczyńców: vouchery na usługi kosmetyczne, fryzjerskie, autokosmetykę czy nawet talon na naukę jazdy konnej. Były gadżety podarowane przez pleszewskie firmy czy kluby, np. przez Klub Motocyklowy ISKRA Pleszew.

 

Nie zabrakło na licytacji niespodzianki od Burmistrza Miasta i Gminy Pleszew. Arkadiusz Ptak postanowił zabrać dwie osoby na koncert Hanny Banaszak. Chętnych nie brakowało. Ostatecznie miejsca przy stoliku burmistrza podczas koncertu z okazji Dnia Kobiet wylicytowano za kwotę 400 zł.

 

Łącznie z licytacji udało się zebrać ponad 12,5 tys. zł. W przerwach na licytujących czekały muzyczne, taneczne i edukacyjne atrakcje. Wystąpili soliści Akademii Piosenki Domu Kultury w Pleszewie: Zuzanna Klötzel, Natalia Kubiak, Angelika Śpitalniak, Anna Kulza, Igor Borowski i Dominika Wojciechowska. Jak co roku zaprezentowało się Studio Tańca FRAJDA oraz Szkoła Tańca JAST. O bezpieczeństwie nad wodą i udzielaniu pierwszej pomocy rozmawialiśmy natomiast z ratownikami z WOPR Pleszew, WOPR Gołuchów oraz RWR Pleszew. Licytację prowadziła Ania Bogacz, rzecznik UMiG w Pleszewie.

 

Pleszewskie granie zakończyliśmy tradycyjnym Światełkiem do Nieba o godz. 20.00 na placu przed ZSP nr 2.

 

Wielkie dzięki Pleszew! Siema!

Foto: sztab WOŚP Pleszew, spółka Sport Pleszew

Wprowadził: Anna Bogacz

Wielkość czcionki
Kontrast