Pleszew rozegrał przyjacielski mecz z Kaliszem
13
05
2019

Pleszew rozegrał przyjacielski mecz z Kaliszem

Dodane przez Anna Bogacz 0

W tym meczu nie był ważny wynik. Liczyła się dobra zabawa i sportowa integracja. Pleszew rozegrał mecz w piłkę ręczną pod patronatem MKS Kalisz.

 

Przyjacielski mecz w piłkę ręczną został rozegrany w piątek 10 maja w kaliskiej hali Arena. Na parkiecie spotkali się dziennikarze z Kalisza z pleszewskimi samorządowcami czyli Wściekłe Cebule Kalisz i Pleszewskie Pomidory. Sportowa rywalizacja dedykowana była Karinie Zacharze – dziennikarce i rzecznikowi prasowemu kaliskiego ratusza, która zmaga się z ciężką chorobą.

 

– Tradycyjnie już na zakończenie sezonu meczowego Superligi, w której boje toczą szczypiorniści MKS Kalisz na boisko wybiegli amatorzy – kibice. Tym razem gospodarze – Wściekłe Cebule zaprosili do sportowego pojedynku sąsiadów z Pleszewa. Liczyła się przede wszystkim dobra zabawa i ruch – mówi dziennikarka Faktów Kaliskich Agnieszka Walczak, która szefuje dziennikarskiej drużynie i jest inicjatorem amatorskich rozgrywek. Kierownikiem drużyny pleszewskiej, złożonej z pracowników Urzędu Miasta i Gminy w Pleszewie, pleszewskich szkół, spółek oraz jednego dziennikarza, była Anna Bogacz – rzeczniczka ratusza. Kapitanem natomiast był Zbigniew Duszczak – komendant Straży Miejskiej w Pleszewie. Mecz sędziował Łukasz Kobusiński, a komentował Zbigniew Kościelak – legenda kaliskiego dziennikarstwa sportowego.

 

Rywalizacja zakończyła się zwycięstwem kaliszan 26:19. Wszyscy jednak zgodnie podkreślali, że najważniejsza była dobra zabawa i integracja. Rewanż odbędzie się na jesień w Pleszewie.

Wprowadził: Anna Bogacz

Wielkość czcionki
Kontrast