Pleszew powrócił do kultury. Festyn z okazji Dnia Dziecka w smart mieście. Wszyscy świetnie się bawili
  • Powrót do strony głównej
  • News
  • Pleszew powrócił do kultury. Festyn z okazji Dnia Dziecka w smart mieście. Wszyscy świetnie się bawili
31
05
2021
Zdjęcie przedstawia dziecko wykonujące zadanie w czasie festynu.

Pleszew powrócił do kultury. Festyn z okazji Dnia Dziecka w smart mieście. Wszyscy świetnie się bawili

Dodane przez M. Konieczny 0

Po ponad roku „wielkiej smuty w kulturze” powraca rozrywka. „Dzień Dziecka w smart mieście” był pierwszą tak dużą imprezą, jaka odbyła się w Pleszewie po pandemicznej przerwie.

 

Z okazji Dnia Dziecka swoje siły wraz z Urzędem Miasta i Gminy połączyły jednostki kulturalne i organizacje pozarządowe. Spragnione rozrywki dzieci wraz z rodzinami nie opuściły okazji, licznie biorąc udział  w zabawie. Atrakcji było dużo. Gra miejska polegała na wykonaniu zadań związanych z regionalizmem i ekologią. Miejscami ich realizacji były różne punkty Pleszewa, do których należało dotrzeć pieszo, hulajnogą czy rowerem. Na wszystkich czekały nagrody: gadżety zachęcające do zdrowego trybu życia.

 

To jednak nie wszystko. Jak zawsze wielkim zainteresowaniem cieszyły się bezpłatne przejazdy koleją wąskotorową. Centrum działań był natomiast park miejski. Tam na najmłodszych czekały konkursy, animacje, warsztaty artystyczne i gry. W finale można było obejrzeć przedstawienie „Kosmokwaki”. Dużo działo się także na stadionie miejskim, gdzie zorganizowano turniej sportowy oraz inne zajęcia rekreacyjne.

 

Wszystko to sfinansowane zostało w ramach Projektu „Smart Pleszew”. – Widać, jak bardzo wszyscy są spragnieni kultury, rozrywki. Mam na myśli i organizatorów, i odbiorców. Udało nam się zorganizować przedsięwzięcie na bardzo wysokim poziomie, przy zachowaniu obostrzeń sanitarnych.  Promowaliśmy przy tym idee towarzyszące realizowanemu przez nas we współpracy z Polską Akademią Nauk programowi „Smart Pleszew”, dzięki któremu nasze miasto i cała gmina wspinają się na coraz wyższe poziomy świadomości ekologicznej, poprawy środowiska naturalnego przy jednoczesnym innowacyjnym podejściu – powiedziała wieloletnia inicjatorka festynów z okazji Dnia Dziecka i koordynatorka tegorocznej edycji Anna Bogacz z Urzędu Miasto i Gminy w Pleszewie.

Zdjęcie przedstawia dziecko wykonujące zadanie w czasie festynu.

Najmłodsi z radością brali udział w propozycjach przygotowanych dla nich przez organizatorów.

treść plakatu informacyjnego

Wprowadził: M. Konieczny

Wielkość czcionki
Kontrast