Pleszew na ogólnopolskich dożynkach z wyróżnieniami
14
09
2020

Pleszew na ogólnopolskich dożynkach z wyróżnieniami

Dodane przez Anna Bogacz 0

„Zasłużony dla Rolnictwa”, „Medal 100-lecia odzyskania niepodległości” czy promesa na budowę boiska sportowego – to wyróżnienia, jakie otrzymał Pleszew z rąk Premiera i Ministra Rolnictwa podczas dożynek ogólnopolskich, które odbywały się w Wielkopolsce.

 

Dożynki ogólnopolskie pod nazwą „Wdzięczni polskiej wsi” odbyły się 13 września w Pólku pod Bralinem w Wielkopolsce. Pleszew pokazał się na nich w najlepszym stylu.

 

Grzegorz Winiecki z Taczanowa Drugiego otrzymał honorowe odznaczenie z rąk ministra rolnictwa „Zasłużony dla Rolnictwa”. Jest on młodym rolnikiem, ale niezwykle prężnie działającym. Prowadzi wielopokoleniowe gospodarstwo o powierzchni 50 ha. Uprawia zboża, hoduje bydło. Ma stadninę koni, które są jego ogromną pasją.

 

„Medal 100-lecia odzyskania niepodległości” odebrało Koło Gospodyń Wiejskich w Kuczkowie – najstarsze działające nieprzerwanie na terenie Gminy Pleszew. Jego historia zaczęła się ponad 70 lat temu, a do dziś tworzy ją ok. 30 pań. W ich imieniu odznaczenie odebrała szefowa KGW – Grażyna Rupiczak.

 

KGW Kuczków i trzy inne koła z terenu gminy: Grodzisko, Marszew i Pacanowice prezentowały ponadto swoją działalność gościom dożynek. Można było skosztować pleszewskich specjałów wykonanych przez gospodynie. Ogromnym zainteresowaniem cieszył się chleb ze smalcem w różnych odmianach i kiszonym ogórkiem, placek drożdżowy, tradycyjne wielkopolskie sałatki oraz dziczyzna. Stoiska wizytował premier RP Mateusz Morawiecki i europosłanka Andżelika Możdżanowska.

 

Samorząd Miasta i Gminy Pleszew odebrał także podczas święta plonów promesę w kwocie 216 tys. zł z przeznaczeniem na budowę boiska wielofunkcyjnego w Sowinie Błotnej. Czek odebrała sołtys Romana Adamek.

Wprowadził: Anna Bogacz

Wielkość czcionki
Kontrast