Pięć tysięcy bezpłatnych pojemników trafi do mieszkańców
13
11
2020
pracownik PK rozwożący pojemniki na popiół oraz odpady bio kuchenne

Pięć tysięcy bezpłatnych pojemników trafi do mieszkańców

Dodane przez M. Konieczny 0

4000 pojemników na odpady bio kuchenne oraz 1000 na popiół trafi do mieszkańców Miasta i Gminy Pleszew.  Już rozpoczęła się akcja ich rozwożenia. Koszt  (blisko pół miliona złotych) poniesie Przedsiębiorstwo Komunalne.

 

Przypomnijmy: brązowe kubły na odpady  bio kuchenne trafią do wszystkich gospodarstw domowych (zamieszkałych), które nie zadeklarowały posiadania kompostownika oraz do lokali gastronomicznych przygotowujących posiłki. Należy do nich wrzucać kwiaty, resztki kwiatów ciętych, owoce i warzywa surowe, obierki z owoców i warzyw – surowych, skorupki jaj, fusy po kawie, zużyte chusteczki higieniczne i ręczniki papierowe. Mieszkańcy nie zostaną obciążeni żadnymi kosztami związanymi z nowymi pojemnikami. Wydatek poniesie  Przedsiębiorstwo – cena wraz z dostarczeniem wynosi około 100 zł za sztukę.

 

Drugą nowością są pojemniki na popiół. Otrzymają je, również bezpłatnie, wszyscy, którzy do 30 października zadeklarowali taką potrzebę – zgodnie z informacją, jaka został przekazana mieszkańcom w sierpniu.  Osoby, które nie zgłosiły potrzeby dodatkowego kubła zobowiązane są wygospodarować jeden z dotychczasowych pojemników i zaopatrzyć go w naklejkę „popiół” dostarczoną przez PK. Jest też dobra informacja dla „spóźnialskich”. – W styczniu będziemy mieli jeszcze pewną ilość pojemników na popiół do przekazania mieszkańcom. Jednak trzeba będzie osobiście je od nas odebrać, nie podwieziemy już pod drzwi – mówi Prezes Zarządu Przedsiębiorstwa Komunalnego Grzegorz Knappe.

Cała operacja ma na celu dokładniejszą segregację, co wpływa pozytywnie na cenę za jaką pleszewskie śmieci odbierane są w Wielkopolskie Centrum Recyklingu w Jarocinie. Dokładniejsza segregacja oznacza niższe koszty odbioru.

 

Przypominamy, że popiołu w pojemnikach już teraz nie należy mieszać z innymi odpadami. Od stycznia 2021 wprowadzony zostanie oddzielny harmonogram zbiórki popiołu.

pracownik PK rozwożący pojemniki na popiół oraz odpady bio kuchenne
pracownik PK rozwożący pojemniki na popiół oraz odpady bio kuchenne

Wprowadził: M. Konieczny

Wielkość czcionki
Kontrast