Piaski-Wschodnia już gotowa
31
10
2017

Piaski-Wschodnia już gotowa

Dodane przez Anna Bogacz 0

Modernizacja ciągu ulic Piaski-Wchodnia w Pleszewie to największa inwestycja drogowa tego roku. Jest ona niezbędna do funkcjonowania podstrefy Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. To ona będzie główną drogą dojazdową do firm, które zechcą zainwestować w Pleszewie.

 

Przebudowana droga łączy krajówkę nr 12 oraz ulicę przy Schronisku św. Brata Alberta i cmentarzu komunalnym prowadzącą do Zielonej Łąki, a ostatecznie do krajowej nr 11. Inwestycja obejmowała poszerzenie drogi do 7 m na odcinku ponad 1,5 km. Droga ma kanalizację deszczową i rów odwadniający. Oczywiście są chodniki i ścieżka rowerowa. Droga jest oświetlona. Dodatkowo wykonane zostały prace budowlane związane z budową wodociągu i kanalizacji sanitarnej.

 

Wykonawcą robót w drodze przetargu była firma STRABAG Spółka z o.o. z Pruszkowa. Koszt wyniósł ponad 4,8 mln zł. Kwota dofinansowania z budżetu państwa wyniosła 1,9 mln zł. Zadanie znalazło się na trzecim miejscu listy rankingowej w kategorii dróg gminnych. Pomocy finansowej udzielił również Powiat Pleszewski w wysokości ponad 968 zł.

 

 

 

 

Wprowadził: Anna Bogacz

Wielkość czcionki
Kontrast