Pasja oczami Marii Magdaleny
26
03
2018

Pasja oczami Marii Magdaleny

Dodane przez Anna Bogacz 0

W niedzielę palmową pleszewianie i goście mieli okazję podziwiać niezwykłe plenerowe przedstawienie – Pasję oczami Marii Magdaleny. Niezwykłe, bo – po pierwsze dotyczące Świąt Wielkanocnych, po wtóre – w wykonaniu samych pleszewian skupionych wokół Teatru Prawie Wielkiego w Kowalewie. Reżyserem spektaklu była Aldona Jańczak – na co dzień wicedyrektor Zespołu Szkół Publicznych w Kowalewie, a aktorami aktorzy Teatru Prawie Wielkiego w Kowalewie oraz uczniowie kowalewskiej szkoły. Widowisko uświetnił także chór działający przy Parafii p.w. Św. Bartłomieja Apostoła w Kowalewie.

 

– To było niezwykłe widowisko, które przyciągnęło tłumy widzów. Przygotowane bardzo profesjonalnie i równie perfekcyjnie zagrane. Ogromnie się cieszę, że to misterium było nasze. Nasze, bo stworzone przez pleszewian dla pleszewian – komentuje Arkadiusz Ptak, zastępca burmistrza Miasta i Gminy Pleszew i dodaje, że to przykład obywatelskiego działania, ponieważ spektakl został sfinansowany z Budżetu Obywatelskiego Miasta i Gminy Pleszew na 2018.

 

Teatr Prawie w Kowalewie działa od pięciu lat. Tworzą go przede wszystkim aktorzy amatorzy skupieni wokół Zespołu Szkół Publicznych w Kowalewie – uczniowie, rodzice i nauczyciele. Próby odbywają się co środę w parafialnym domu przy Parafii pw. Św. Bartłomieja w Kowalewie. Na swoim koncie teatr ma 9 przedstawień oraz 5 wieczornic poświęconych Janowi Pawłowi II. Burmistrz Miasta i Gminy Pleszew uhonorował grupę tytułem „Mecenasa Pleszewskiej Kultury 2017”.

Wprowadził: Anna Bogacz

Wielkość czcionki
Kontrast