Ozonują, bo chcą pomagać. Ruszyła akcja w jednostkach Miasta i Gminy Pleszew
30
10
2020
ozonowanie mgops w p[eszewie

Ozonują, bo chcą pomagać. Ruszyła akcja w jednostkach Miasta i Gminy Pleszew

Dodane przez M. Konieczny 0

Dotyczy ich lockdown, ale zamiast czekać chcą pomagać. Spółdzielnia  Socjalna PAIDI w Pleszewie zaoferowała bezpłatne ozonowanie instytucji publicznych. Akcja już trwa. 

 

Na co dzień PAIDI prowadzi przede wszystkim salę zabaw dla dzieci. Z uwagi na sytuację epidemiczną ta działalność została jednak wstrzymana.  – Postanowiliśmy nie siedzieć z założonymi rękami. Nasi ludzie odbyli szkolenie, pozyskaliśmy atestowany sprzęt i postanowiliśmy pomagać w tym trudnym czasie, prowadzić ozonowanie. Wsparcie w tym względzie znaleźliśmy w Fundacji Królowej Polski św. Jadwigi – mówi Agnieszka Stańczyk, szefowa PAIDI.

 

Spółdzielnia zwróciła się z ofertą bezpłatnej pomocy do samorządu Miasta i Gminy Pleszew.  Poddane ozonowaniu zostaną instytucje prowadzone i finansowane przez „ratusz”: przedszkola, szkoły, jednostki administracji oraz kultury, ośrodek pomocy społecznej, placówki wsparcia społecznego lub rehabilitacji  i inne. Akcja rozpoczęła się  28 października i jest realizowana równolegle przez dwa zespoły ludzi.

 

– Ozonowanie jednego pomieszczenia o powierzchni 20 metrów kwadratowych trwa ponad godzinę. Praca, jaką z myślą o bezpieczeństwie mieszkańców wykonuje PAIDI jest nieoceniona – mówi Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Pleszew Izabela Świątek.

ozonowanie mgops w p[eszewie

Ozonowanie rozpoczęło się od Miejsko Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Pleszewie

Wprowadził: M. Konieczny

Wielkość czcionki
Kontrast