Ostrzeżenie hydrologiczne z 10 lipca
10
07
2020

Ostrzeżenie hydrologiczne z 10 lipca

Dodane przez M. Konieczny 0

Na podstawie ostrzeżenia meteorologicznego wydanego przez Urząd Wojewódzki w Poznaniu – Gminne Centrum Zarządzania Kryzysowego w Pleszewie ostrzega przed niebezpiecznymi zjawiskami meteorologicznymi !

Data i godzina wydania: 10.07.2020 – godz. 11:05

Nazwa biura prognoz hydrologicznych: Biuro Prognoz Hydrologicznych we Wrocławiu, Wydział Prognoz i Opracowań Hydrologicznych w Poznaniu

INFORMACJA O NIEBEZPIECZNYM ZJAWISKU Nr I:51

Zjawisko: gwałtowne wzrosty stanów wody
Stopień zagrożenia: 1

 

Ważność: od godz. 16:00 dnia 10.07.2020 do godz. 06:00 dnia 11.07.2020

Obszar: Zlewnie dopływów Warty, Prosny, Noteci (wielkopolskie) (wielkopolskie)

Przebieg: W obszarach występowania prognozowanych opadów burzowych w województwie wielkopolskim, na mniejszych rzekach oraz w zlewniach zurbanizowanych, mogą wystąpić gwałtowne wzrosty poziomu wody i lokalne podtopienia. W zlewniach kontrolowanych, w przypadku wystąpienia szczególnie intensywnych opadów deszczu, istnieje możliwość przekroczenia stanów ostrzegawczych.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 60%

Uwagi: Informacja wydana w związku z prognozowanymi opadami o charakterze burzowym, które występują lokalnie. Ze względu na swój charakter, intensywny, punktowy opad, w miejscu jego wystąpienia może spowodować potencjalne zagrożenie hydrologiczne ze strony mniejszych rzek, jak i lokalne podtopienia (głównie na obszarach miejskich).

Dyżurny synoptyk hydrolog: Paweł Terlecki


Wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, może powodować duże straty materialne i zagrożenie życia. Niebezpieczne zjawiska w silnym stopniu ograniczają prowadzenie działalności. Zalecane jest zachowanie ostrożności i śledzenie rozwoju sytuacji pogodowej. Zalecane jest również podjęcie działań mających na celu zminimalizowanie skutków niebezpiecznych zjawisk.

 

Ewentualne zdarzenia mogące zagrażać zdrowiu i życiu ludzi należy zgłaszać do właściwych służb ratowniczych i/lub Policji:

 

Państwowa Straż Pożarna w Pleszewie – telefon 998
Komenda Powiatowa Policji w Pleszewie – telefon 997
Telefon alarmowy – 112

SPRAWDŹ TAKŻE:

Ostrzeżenia meteorologiczne IMGW

Przewidywanie niebezpiecznych zjawisk

Aktualna prognoza pogody dla Pleszewa

Jak przygotować się na wichury

Kalkulator prędkości wiatru

Prognoza numeryczna - wiatr

Wprowadził: M. Konieczny

 
Wielkość czcionki
Kontrast