OSP stanęły w szranki
04
06
2018

OSP stanęły w szranki

Dodane przez Anna Bogacz 0

Ochotnicza Straż Pożarna w Kowalewie była w tym roku gospodarzem miejsko-gminnych zawodów sportowo-pożarniczych, które na starcie zgromadziły 10 drużyn pożarniczych z jednostek OSP gminy Pleszew.

 

Spośród nich 5 drużyn – jedna w grupie dziewcząt oraz cztery w grupie chłopców zmierzyło się w rywalizacji MDP według regulaminu CTiF. Miejsce I w grupie dziewcząt przypadło w udziale jedynej startującej drużynie reprezentującej OSP Kowalew. Wśród chłopców triumfowała MDP OSP Kowalew, natomiast pozostałymi  miejscami podzielili się: miejsce II MDP OSP Pleszew, miejsce III MDP OSP Zawidowice i miejsce IV MDP OSP Rokutów.

 

Do rywalizacji według regulaminu krajowego zgłosiło się również 5 drużyn, w tym tylko jedna w kat. „C”- Kobiece Drużyny Pożarnicze – także reprezentująca OSP Kowalew oraz cztery w kat. „A” – drużyny męskie.

 

Wyniki łączne zawodów – uwzględniające bieg sztafetowy oraz rozwinięcie bojowe zakończyły się następująco:

 

Kat. „C”-  m-sce I – OSP Kowalew,

Kat. „A” – m-sce I – OSP Kowalew, m-sce II – OSP Zawidowice, m-sce III – OSP Rokutów II , m-sce IV – OSP Rokutów I.

 

Prawidłowość przebiegu poszczególnych konkurencji w zawodach oceniała Komisja Sędziowska powołana przez Komendanta Powiatowego PSP w Pleszewie, w składzie funkcjonariuszy PSP oraz przedstawicieli poszczególnych OSP. Przewodniczącym Komisji Sędziowskiej był  asp. sztab. Zbigniew Kostrzewski.

 

Zawody zakończyły się wręczeniem uczestnikom dyplomów, pucharów i nagród rzeczowych ufundowanych przez Urząd Miasta i Gminy w Pleszewie. Nagrody wręczali gratulując zawodnikom  – Z-ca Burmistrza MiG Pleszew i zarazem Prezes ZOMG ZOSP RP – dh Arkadiusz Ptak, Przewodniczący Rady Miejskiej w Pleszewie – Olgierd Wajsnis, Wiceprezes ZOMG ZOSP RP – dh Leszek Kołaski oraz Naczelnik OSP w Grodzisku – dh Jerzy Kwaśniewski.

Wprowadził: Anna Bogacz

Wielkość czcionki
Kontrast