Nowy blok przy ul. Malinie
24
10
2017

Nowy blok przy ul. Malinie

Dodane przez Anna Bogacz 0

Kolejny blok przy ul. Malinie w Pleszewie został oddany do użytku. Burmistrz uroczyście wręczył mieszkańcom klucze do mieszkań. Koszt budowy to ponad 6 mln zł.

 

Blok przy ul. Malinie 3 w Pleszewie to już piąty wielorodzinny budynek mieszkalny wybudowany na tym terenie przez Pleszewskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego – spółkę samorządu Miasta i Gminy Pleszew. Budowa trwała 1,5 roku, a jej efektem są 33 mieszkania z piwnicami, 13 garażami oraz kotłownią gazową. Lokale oddawane są w stanie deweloperskim. Koszt budowy to 6,2 mln zł. Autorem projektu jest Agencja Budowlana KALDO Paweł Jędraś z Leszna, roboty budowlane natomiast wykonywało Przedsiębiorstwo Budowlano-Handlowe „MARZYŃSKI” z Jarocina.

 

Podczas uroczystego oddania bloku do użytku nabywcom wręczono klucze do ich nowych  mieszkań. – Kupiliście państwo mieszkania w bardzo dobrej lokalizacji. Po sąsiedzku są inne bloki, a już niebawem tuż obok powstanie kolejny. By teren Malinia był w całości zagospodarowany, planujemy wybudować jeszcze jeden budynek w miejsce obecnej siedziby Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. Będzie to obiekt mieszkalny lub użyteczności publicznej – mówił tuż przed wręczeniem kluczy Burmistrz Marian Adamek.

 

Kolejny blok, który powstaje przy ul. Malinie ma już fundamenty. Usytuowane będą tam 24 mieszkania i 9 garaży. Zakończenie robót przewidywane jest na grudzień 2018 r. Ich wykonawcą jest firma REM-BUD R. Gabryszak G. Wiatrowska z Jarocina wyłoniona w wyniku przetargu.

Wprowadził: Anna Bogacz

Wielkość czcionki
Kontrast