Nowe baseny zewnętrzne w Pleszewie: na czym będzie polegać inwestycja? Kiedy zostaną otwarte?
15
10
2020
wizualizacja brama basenu

Nowe baseny zewnętrzne w Pleszewie: na czym będzie polegać inwestycja? Kiedy zostaną otwarte?

Dodane przez M. Konieczny 0

Nowe baseny rekreacyjne powstaną w Pleszewie. Priorytet to relaks rodzinny. Projekt został skonsultowany z mieszkańcami. Jednocześnie miasto pożegna się ze starym obiektem.

 

Kiedy podjęto inicjatywę budowy istniejącego obecnie basenu zewnętrznego, w Polsce dopiero co skończyły się rządy Bolesława Bieruta. Nic dziwnego, że obiekt nie grzeszy ani urodą, ani nowoczesnością lub technologią. Po oddaniu Parku Wodnego „Planty” w roku 2012 stało się oczywiste, że i sąsiadującego z nim „wodnego staruszka” czeka gruntowna modernizacja.  Jednak gwarancja wykonania inwestycji pojawiła się w roku 2018, gdy w swoim Programie Wyborczym umieścił ją Burmistrz Arkadiusz Ptak.

 

W miejsce dwóch basenów („dorosłego” oraz brodzika) pojawią się trzy nowoczesne niecki. Planowane są również dwie zjeżdżalnie oraz inne atrakcje dla dzieci. Powstaną całkowicie nowe szatnie, sanitariaty, strefa gastronomiczna. Te obiekty obsługiwać będą również zlokalizowany obok amfiteatr. Brama główna zostanie przeniesiona ze strony północnej na południową ( z Mickiewicza na Sportową), co skróci odległość pomiędzy wejściami do aquaparku i nowego obiektu z 700 metrów do 70.

 

Budowa wyceniana jest na 6,9 mln zł. Ponad 4,2 mln zł ma pochodzić z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.  Resztę sfinansuje budżet Miasta i Gminy. realizacja rozpocznie się w roku 2021, a zakończy w 2022.

 

Warto dodać, że podobnie jak w przypadku innych dużych inwestycji w Pleszewie, w tych dniach odbyły się konsultacje społeczne na temat projektu. Mieszkańcy w ograniczonej liczbie (z uwagi ma obostrzenia sanitarne) mogli w nich uczestniczyć osobiście. Wiele osób zadawało burmistrzowi pytania i zgłaszało uwagi online, co umożliwiła transmisja za spotkania przeprowadzona live na Facebooku.

Wprowadził: M. Konieczny

Wielkość czcionki
Kontrast