Nowa dyrektor biblioteki: wprowadzamy specjalną ofertę dla kobiet
09
04
2021
Na zdjeciu Zuzanna Musielak - Rybak

Nowa dyrektor biblioteki: wprowadzamy specjalną ofertę dla kobiet

Dodane przez M. Konieczny 0

– W pierwszej kolejności nową ofertę chcę skierować do pań i na nich się skupić – zapowiada dyrektor Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Pleszewie Zuzanna Musielak – Rybak.  

 

Od 1 kwietnia br. pleszewska książnica ma nowego dyrektora. W drodze konkursu została nim Zuzanna Musielak Rybak. Zastąpiła na tym stanowisku Elżbietę Mielcarek, która przeszła na emeryturę.

 

Zamierzam kontynuować to co robiła moja poprzedniczka, ale chcę wnieść też nowe pomysły. Przede wszystkim  – na początek – zwiększyć ofertę dedykowaną kobietom i skupić się na nich. Będą to m.in. formy poradnikowe – zapowiada nowa dyrektor.

 

Zuzanna Musielak – Rybak przez ostatnie 9 lat związana była z lokalnymi mediami. Dała się również poznać jako moderator wielu spotkań autorskich realizowanych w bibliotece. Prowadziła też Dyskusyjny Klub Filmowy w pleszewskim kinie Hel. Na stanowisko dyrektora została powołana na czteroletnią kadencję.

 

Poprzednia dyrektor – Elżbieta Mielcarek kierowała placówką przez niemal 17 lat.  Za jej kadencji książnica została całkowicie scyfryzowana oraz zmieniła swoją siedzibę przenosząc się do zrewitalizowanego dworca kolejowego.

 

W roku 2020, pomimo pandemii, w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Pleszew odnotowano ponad 70 tys. wypożyczeń, co czyni ją jedną z czołowych instytucji kultury w regionie.

Na zdjeciu Zuzanna Musielak - Rybak

 Zuzanna Musielak – Rybak (na zdjęciu) chce wzbogacić ofertę biblioteki kierowaną dla kobiet. (Fot. Archiwum UMiG)

Wprowadził: M. Konieczny

Wielkość czcionki
Kontrast